صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

توسعه شبکه گاز؛ گام نخست در تامین انرژی

استان البرز با بهره مندی حدود 99 درصدی جمعیت سه میلیون نفری خود از سوخت پاک، در ردیف مناطق سبز کشور قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسین تقی نژاد مدیرعامل شرکت گاز استان البرز، با بیان این مطلب، اظهار داشت: از آنجا که بیشتر مناطق شهری استان البرز از نعمت گاز طبیعی برخوردار بوده، بر این اساس شرکت گاز البرز  تامین انرژی ساکنان روستاها را در اولویت قرارداده و از روستاهای کم جمعیت گرفته تا مناطق کوهستانی و سردسیر استان، پروژه های گازرسانی با سرعت در حال انجام است.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها یکی پس از دیگری و در فواصل کم زمانی بهره برداری می شود؛ ضمن آنکه با گازرسانی به روستاها ساکنان این مناطق از دغدغه تهیه نفت سفید رهایی می یابند.

به گفته تقی‌نژاد، اجرای پروژه‌های گازرسانی در مناطق روستایی استان البرز موجب شده تا در این سال‌ها، میزان بازگشت مهاجران شهرها به روستاهای این استان افزایش یابد و اشتغال روستایی رونق بیشتری به خود بگیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان البرز افزود: تا قبل از سال 92، از مجموع 288 روستای استان، 123 روستا از نعمت گاز طبیعی بهره مند بوده و طی هفت سال گذشته تاکنون این رقم به 154 روستا افزایش یافته است.

وی ادامه داد: اکنون عملیات گازرسانی به 55 روستای استان در حال انجام است که امسال بخش عمده آنها بهره برداری می شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان البرز اظهار داشت: 19 روستای دیگر استان البرز برای انتخاب پیمانکار در دست اقدام قرار دارد و عملیات گازرسانی به 49 روستای دیگر در صورت تامین اعتبار از سال آینده آغاز خواهد شد.

وی تاکید کرد: در مجموع، از جمعیت 165 هزار نفری روستایی استان البرز قبل از سال 92، حدود 78 درصد زیر پوشش شبکه گاز طبیعی قرار داشتند که اکنون به 84/6 درصد رسیده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/05 - ١٢:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 235