صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

گازدار کردن خطوط جدید در گچساران و داراب با تلاش کارکنان منطقه 5 عملیات انتقال گاز

مدیر منطقه 5 عملیات انتقال گاز از انجام دو مورد عملیات هات‌تپ انشعاب گرم با تلاش کارکنان آن منطقه در استان‌های فارس و خوزستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، با اعلام این خبر، افزود: با توجه و اهمیت این عملیات قبل از فصل سرما، با درخواست شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران و همکاری و هماهنگی با منطقه یک عملیات انتقال گاز در ایستگاه تقویت فشار گاز شهید کاوه پیشه یک مورد عملیات انجام شده است.

وی اضافه نمود: این عملیات، پس از هماهنگی با امور دیسپچینگ، بازرسی فنی و  HSE، با رعایت کامل اصول بهداشتی و ایمنی، دستورالعمل‌ها و چک لیست عملیات هات تپ و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی با توجه به موقعیت خاص  در شرایط ایمن انجام پذیرفت.

خضرایی با اشاره به عملیات انجام شده، تصریح کرد: انجام عملیات انشعاب‌گیری گرم جهت گازدار کردن خط جدید بیدبلند- گچساران و گازرسانی به نیروگاه برق بهبهان انجام گرفته است.

همچنین مطابق برنامه زمانبندی سالانه، ابلاغی از ستاد انتقال گاز و اعلام نیاز فوری شرکت گاز استان فارس و پس از هماهنگی های اولیه با متقاضی، بهره بردار و دیسپچینگ، یک مورد عملیات هات تپ روی خط بندرعباس، بمنظور گازدار کردن خط دوبرجی - فدامی و گازدار کردن این روستاها با همکاری منطقه 6 عملیات انتقال گاز انجام شد.

خضرایی خاطرنشان كرد: منطقه 5 عملیات انتقال گاز به عنوان قطب عملیات HOT TAP در کشور، در حال حاضر در سایز انشعابات"2 تا "36 بصورت ویژه در جنوب کشور جهت گازرسانی به صنایع ، شهر ها و روستاها  و همچنین پایداری انتقال گاز  مشغول به فعالیت هستند.

وی در پایان، از همکاری کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز و همچنین کارکنان منطقه 5 عملیات انتقال گاز به جهت تلاش علمی و عملی در بهبود شاخص های عملکرد موفق سازمان و اجرای موفق این عملیات، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۵ انتقال گاز ایران

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/07 - ١٢:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 324