صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

برگزاری چهار رزمایش پدافند غیرعامل در منطقه 10 عملیات انتقال گاز

مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران از برگزاری چهار مانور به منظور توانمند سازی نیروها و هماهنگی بیشتر در مقابله با حوادث احتمالی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمید خدری درباره اهداف این مانور ها اظهار کرد: این رزمایش در راستای بالابردن سطح توانایی نیروهای عمل کننده در مقابله با هرگونه تهدید وپیشامد ناگوار برگزار شد.

وی ادامه داد: هرساله براساس برنامه ریزی های بعمل آمده مانورهای مختلفی با هماهنگی سایر شرکت ها و ارگان ها در منطقه در این راستا برگزار می شود.

به گفته خدری، مانورها محدوده تاسیسات تقویت فشار گاز آبپخش، خورموج و سردشت انجام شد که در این مانور ها به صورت یک سناریوی فرضی، تاسیسات دچار حادثه شده و براساس آن تمرین و نمایش های پیش بینی  شده صورت گرفت.

خدری تصریح کرد: گروه های عملیاتی با تقسیم وظایف نسبت به کنترل و رفع نقاط حادثه دیده اقدام کردند و در پایان، نسبت به بازنگری، تجزیه و تحلیل عملیات و همچنین نقاط قوت وقابل بهبود، شناسایی بعمل آمد.

به گفته مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز، ایجاد وحدت رویه یکسان در مواجهه با شرایط اضطراری، شبیه سازی اتفاقات و آشنایی نیروها با شرایط بحرانی و ارزیابی عملکرد تیم های عملیاتی از دیگر اهداف برگزاری مانورها بوده است.

وی در ادامه ضمن قدردانی از واحد های عمل کننده یادآورشد: ان شالله با ارائه یک روش مناسب و کاربردی در جهت وحدت رویه در راه اندازی تاسیسات در شرایط اضطراری و همچنین شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود دست یابیم.

 

منبع: روابط عمومی منطقه 10عملیات انتقال گاز ایران

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/08/26 - ١٢:٥٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 644