صفحه اصلی > خبرها > اخبار روابط عمومی ها 


نسخه چاپي

استاندار مركزي در بازديد از مجتمع گاز پارس جنوبي:

مجتمع گاز پارس جنوبي گوهر درخشان كشور و منطقه است

مجتمع گاز پارس جنوبي به يك گوهر درخشان در كشور و منطقه تبديل شده و ما هر روز شاهد رشد و شكوفايي اين مجموعه بزرگ هستيم.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، سيدعلي آقازاده، استاندار مركزي در حاشيه بازديد از پالايشگاه سوم (فازهاي 4و 5) مجتمع گاز پارس جنوبي با اشاره به نقش صنايع عظيم آن استان در ساخت و نصب تاسيسات نفت، گاز و پتروشيمي و لزوم حمايت از توليدكنندگان داخلي، خواستار مشاركت فعال و همه جانبه و همكاري مديران و صاحبان صنايع در استان مركزي با مجموعه واقع در قطب اقتصادي انرژي كشور شد و از تعامل سازنده مديران پارس جنوبي در اين ارتباط تقدير و تشكر کرد.

وي گفت: اكنون در قطب اقتصادي كشور كه مجتمع گاز پارس جنوبي گوهر درخشان آن است، شاهد توانمندي‌ها و خلق دستاوردهاي عظيمي مي باشيم كه هر ايراني به اين عظمت مي بالد و افتخار مي كند.

آقازاده در ادامه، خاطرنشان كرد: متخصصان و كاركنان پرتلاش مجتمع عظيم گازي كشور توانسته اند در شرايط سخت و مهم، كشور را در مسير شكوفايي و اقتدار قرار دهند.

در ادامه این بازدید، محمد شفيع موذني، مدير پالايشگاه سوم نیز، نقش مجتمع گاز پارس جنوبي را در توليد بيش از 75درصد گاز كشور، ويژه و بي بديل خواند و با اشاره به گازرساني به اقصي نقاط كشور، بر اهميت جايگاه اين مجتمع در تامين سبد انرژي تاكيد کرد.

موذني با اشاره به جايگاه پالايشگاه سوم به عنوان يكي از كامل‌ترين پالايشگاه‌ها در مجتمع از حيث تنوع محصولات، روند توليد اين پالايشگاه در سال جاري به نسبت مدت مشابه سال قبل را مثبت ارزيابي کرد.

مدير پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبی، مهمترين محصول توليدي پالايشگاه سوم را گاز طبيعي دانست كه با انتقال به تمامي نقاط كشور مورد استفاده عموم مردم، كارخانجات بزرگ، متوسط و كوچك و نيروگا‌ه‌هاي توليد برق قرار مي‌گيرد و محصولات ديگر همچون ميعانات گازي، اتان، پروپان، بوتان و گوگرد نيز در كنار محصول اصلي استحصال مي‌شود كه براي مصرف كنندگان داراي اهميت زيادي است.

 

 

منبع: روابط عمومي شركت مجتمع گاز پارس جنوبي

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/06 - ١٣:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 552
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: