صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

معاون وزیر نفت در امور گاز:

ذخیره‌سازی گاز طبیعی؛ تضمين كننده امنيت انرژی در اقصی نقاط كشور است

وقايع عبرت آموز زمستان 86 در شمال كشور به روشنی به ما آموخت كه نبايد به منابع عظيم گازی كه در جنوب كشور قرار دارند، دل، خوش كنيم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، افزود: ما تلاش داریم تا براي پايدارسازي امنيت انرژي در اقصي نقاط كشور، از راهكارهايي مطمئن استفاده كنيم كه در مواقع بروز مشكل، تضمين كننده امنيت انرژي باشند.

وی با بیان این که ذخیره‌سازی گاز طبیعی یکی از این راهکارهاست که علاوه بر برتري اقتصادي در قياس با احداث خطوط لوله، آسودگي خاطر را در فصل سرد براي مردم به ارمغان مي‌آورد، گفت: ذخیره کردن گاز در مخازن زیرزمینی برای اطمینان از تأمین انرژی در زمان اوج مصرف، یکی از مزیت‌های اصلی صنعت ذخیره‌سازی است.  

تربتی در ادامه، افزود: در زمستان که مصارف خانگی چند برابر می‌شود، نیازمند منابعی مازاد بر ذخایر موجود هستیم تا بتوانیم پاسخگوی نیازهای مصرف کنندگان در زمان اوج مصرف باشیم، ضمن آن كه اگر خطوط لوله بر اثر حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی همچون سیل یا زلزله دچار آسیب شود، نمی‌توان تأمین گاز شهرها و کلانشهرها را تا برطرف شدن اساسی مشکل، متوقف کرد.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران طرح توسعه ذخیره‌سازی در میدان شوریجه را يکی از برنامه‌های جبران كمبود گاز در شمال شرق کشور، عنوان کرد و گفت: برای این منظور، پس از اتمام موفقیت‌آمیز فاز اول ذخیره سازی شوریجه، فاز دوم و توسعه میدان ذخیره سازی شوریجه در دستور کار قرار گرفت.

وی در ادامه، افزود: در اهمیت توسعه میادین ذخیره‌سازی این مناطق همین بس که، پياده سازي این پروژه‌ها، شرکت گاز را از اجرای خطوط لوله جدید، بی‌نیاز و عدم نیاز به واردات گاز را بیش از پیش تقویت می‌کند.

معاون وزیر نفت در امور گاز در پایان، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شرکت ملی گاز ایران در داخل کشور از توان فناورانه قوي در فعالیت‌های اجرایی چاه‌ها و ذخیره‌سازی در مخازن هیدروکربوری برخوردار است، هرچند؛ در موضوع تجهیزات و ذخیره‌سازی در سفره‌های آب و گنبدهای نمکی، نیاز به افزایش دانش و تكنولوژي داریم که در این زمینه، پیمانکاران را ملزم به استفاده از شرکای خارجی صاحب تکنولوژی کرده‌ایم.

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/05/21 - ١٤:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3492
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: