صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

با حضور مدیران صنعت گاز

مرکز ارزیابی کارکنان شرکت انتقال گاز ایران افتتاح شد

مرکز ارزیابی شرکت انتقال گاز ایران با حضور معاون مدیر توسعه منابع انسانی و مسئول کانون ارزیابی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل، مدیران و روسای شرکت انتقال گاز ایران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، معاون مدیر توسعه منابع انسانی و مسئول کانون ارزیابی شرکت ملی گاز ایران در این مراسم، گفت: برای اینکه همکاران در سطح وزارت نفت بهتر و مناسب تر فعالیت کنند بهتر است نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی کنند تا بتوانند به سمت تقویت آنها پیش روند.

افشین اسدی با بیان اینکه پیش از این 5 شاخص اصلی و بیش از 55 زیرشایستگی تعریف شده بود، افزود: طی سال ها با کار کارشناسی و همکاری مشاوران، 4 شاخص اصلی و 19 زیرشایستگی نهایی شده است.

وی تاکید کرد: مرکز ارزیابی شرکت ملی گاز ایران جایگاه خود را در سطح وزارت نفت پیدا کرده و مرکزی شناخته شده است.

مسئول کانون ارزیابی شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: این مرکز با توجه به محدودیتی که دارد و با توجه به استاندارد در نظر گرفته شده برای هر دوره 12 ارزیابی را می تواند در نظر بگیرد.

اسدی با بیان اینکه ظرفیت بسیار خوبی در شرکت های فرعی از جمله شرکت انتقال گاز ایران وجود دارد، گفت: به مدت هفت سال این تجربه در شرکت ملی گاز ایران نهادینه شده است.

معاون مدیر توسعه منابع انسانی شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه فعالیت مرکز ارزیابی بدون برنامه توسعه معنایی ندارد، تصریح  کرد: انتصاب در دستور کار این کانون نیست بلکه این مرکز برای انتخاب «اصلح» به مدیران دید می دهد.

به گفته وی، نفرات فارغ التحصیلی که از این روش در شرکت هایی که مرکز توسعه دارند انتخاب شده اند، همیشه دید مناسب تری به شرکت خود دارند.

مسئول کانون ارزیابی شرکت ملی گاز ایران در پایان گفت: از نگاه مثبتی که در شرکت انتقال گاز ایران برای راه اندازی این مرکز شده است تشکر می کنم و به نوبه خود به عنوان مسئول مرکز ارزیابی ستاد ملی گاز ایران تا جایی که بتوانیم شما را یاری می کنیم.

سرمایه های انسانی را با آموزش های هدفمند پرورش دهیم

در ادامه، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه مراکز ارزیابی در سطح وزارت نفت وظیفه خطیری بر عهده دارند، گفت: در غالب این مراکز، شخصیت روحی و روانی افراد اصلاح و شکل می گیرد.

مهدی جمشیدی دانا افزود: باید کمک کنیم که گوهر گرانبها و این سرمایه انسانی را شناسایی و با عبور از بحران ها آن‌ها را صیقل دهیم.

وی ادامه داد: باید افرادی را که ظرفیت های بالایی دارند شناسایی و انتخاب کنیم؛ استعدادهایی که از دید این افراد و مدیرانشان پنهان مانده است.

به گفته جمشیدی دانا، باید در ادامه، با آموزش های هدفمند، استعدادهایی که شناسایی کرده ایم را پرورش داده تا بتوانند در آینده تا سطح معاون و مدیر پیش بروند.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با بیان اینکه این حرکت باید به صورت مستمر انجام شود تا به هدفمان دست یابیم، تاکید کرد: اولویت بندی نیز باید در نظر گرفته شود و شناسایی ها هدفمند باشد.

وی با بیان اینکه با شناسایی شاخص ها می توانیم افراد را در جایی قرار دهیم که موثر باشند، یادآور شد: باید زوایای پنهان افراد را شناسایی کنیم تا بتوانیم سمت های مناسب به افراد بدهیم.

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/04 - ١٤:٤٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1417