صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

وزیر نفت:

صادرات گاز نسبت به سال 92، دو برابر شد

اکنون ۸۳ درصد جمعیت روستایی و بیش از ۹۹ درصد جمعیت شهری و در مجموع ۹۴ درصد جمعیت کشور از گاز طبیعی بهره‌مند هستند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بیژن نامدار زنگنه، ضمن بیان مطلب فوق، افزود: برنامه ما این است که پوشش گازرسانی در کشور را با اولویت مناطق سردسیر و جنگلی به ۹۵ درصد برسانیم.

وی تصریح کرد: افزایش گازرسانی سبب شده استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ها از ۴۳ درصد در سال ۹۲ به ۱۰ درصد برسد و در این راستا به محیط‌زیست و تولید اشتغال هم کمک زیادی شده است.

زنگنه در ادامه سخنان خود به موضوع صادرات گاز اشاره کرد و گفت: صادرات گاز در سال جاری رکورد ۸۰ میلیون مترمکعب در روز را شکست و نسبت به سال ۹۲ دوبرابر شده است.

 وزیر نفت در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص پارس جنوبی اذعان کرد: میانگین تولید روزانه گاز در پارس جنوبی در سال ۱۳۸۴، ۱۴۰ میلیون مترمکعب بود که در سال ۱۳۹۲ به روزانه ۲۸۰ میلیون مترمکعب و اکنون به ۷۰۰ میلیون مترمکعب رسیده است، یعنی تولید این میدان مشترک گازی طی هفت سال اخیر ۲.۵ برابر شده است.

زنگنه تصریح کرد: ظرفیت تولید گاز پارس جنوبی تا به امروز و در این هفت سال به‌طور متوسط ۴۲۰ میلیون مترمکعب در روز افزایش یافته که معادل ۲.۶ میلیون بشکه نفت است و اگر می‌خواستیم این مقدار سوخت را از طریق ساخت پالایشگاه تأمین کنیم، باید ۱۰ پالایشگاه ۲۶۰ هزار بشکه‌ای می‌ساختیم.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/26 - ١٤:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1196