صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران اظهار کرد:

آمادگی کامل شرکت ملی گاز ایران برای ورود به فصل زمستان

با توجه به انجام تعمیرات و آماده‌سازی تأسیسات مطابق برنامه مصوب و نیز انجام به‌موقع اقدامات و تمهیدات در زمینه ورود به فصل سرما، آمادگی کامل برای ورود به فصل زمستان را داریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با بیان این مطلب، اظهار داشت: با انجام به‌موقع تعمیرات به رغم شیوع ویروس کرونا، هم‌اکنون بالغ بر ۹۰۰ میلیون مترمکعب گاز از میادین گازی کشور تحویل پالایشگاه‌ها ‌شده که پس از پالایش و جدا شدن فرآورده‌ها از آن، حدود ۸۳۰ میلیون مترمکعب آن به شبکه سراسری گاز، تزریق می‌شود. 

وی ادامه داد: اقدام خوب دیگری که در این زمینه انجام شد، آن بود که ما در بخش ذخیره‌سازی در مخازن سراجه و شوریجه، توانستیم ۲۲ درصد بیشتر از سال گذشته، گاز ذخیره کنیم و این مهم منجر به آن شد که امروز بتوانیم برای تقویت خطوط سراسری شمال و شمال‌غرب کشور، روزانه ۲۳ میلیون مترمکعب گاز از این مخازن برداشت ‌کنیم.

جولایی با بیان این که با توجه به پیش‌بینی‌ها، از این هفته، سرمای فراگیری را در کل کشور شاهد خواهیم بود، گفت: اکنون با توجه به مصارفی که در بخش گازرسانی داریم، روزانه بین ۵۲۰ تا ۵۳۰ میلیون مترمکعب مصرف گاز در بخش خانگی داریم و این رقم تا آخر این هفته که سرما شدت پیدا می‌کند، به ۶۰۰ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد که رقم بسیار بالایی است.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران افزود: طبیعتاً ما تمهیدات لازم را در این زمینه دیده و پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده‌ایم؛ تمامی همکاران در بخش‌های تولید، انتقال و توزیع، آماده‌اند تا این انرژی پاک، مطمئن، پایدار و مستمر را به تمامی مردم حتی تا روستاهای دوردست نیز برسانند تا خدای ناکرده شاهد افت فشار یا قطعی گاز در نقطه‌ای نباشیم.

وی تصریح کرد: با این حال، با توجه به روند افزایشی مصرف و افزایش برودت هوا، افزایش بیشتر مصرف گاز در بخش‌ خانگی و دیگر بخش‌ها، توصیه من به هم‌وطنان عزیز این است که پیام‌ها و دستورالعمل‌هایی که توسط شرکت ملی گاز ایران در شبکه‌های سراسری و فضای مجازی پخش می‌شود، حتماً مد نظر داشته باشند تا با کمک و همیاری یکدیگر و با مصرف بهینه گاز، بتوانیم ان‌شاءالله این زمستان سرد را نیز به سلامت پشت سر بگذاریم و این انرژی پاک، مطمئن و مستمر را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

جولایی در پایان، اظهار کرد: اکنون می‌توان گفت كه شرکت ملی گاز ایران با اطمینان از آمادگی کامل تأسیسات، مهیای ورود به فصل زمستان بوده و آمادگی قابل قبولی جهت شروع فصل پرمصرف سال دارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/17 - ١١:٣٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1594
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: