صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مشاور امور زنان و خانواده شرکت ملی گاز ایران در پنجمین همایش CSR وزارت نفت:

آموزش؛ رمز تبدیل زنان جوامع محلی به منابع انسانی با ارزش

امروزه مسئولیت اجتماعی، تنها یک اقدام خیرخواهانه و نوع دوستانه نیست، بلکه یک مسئولیت اجتماعی است که بر عهده شرکت‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، زهرا حسین زاده، مشاور امور زنان و خانواده شرکت ملی گاز ایران در دومین روز از پنجمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت که روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه، ۲۴ و ۲۵ دی ماه در باشگاه نفت و نیرو و با حضور سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت و حسن منتظرتربتی، معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران به صورت وبینار برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: در گذشته شرکت‌ها یک هدف اصلی داشتند که همان به حداکثر رساندن سود، بدون توجه به پیامدهای اجتماعی و محیطی به جا مانده از فعالیت‌های آن‌ها بود، در حالی که امروزه، عملکرد شرکت‌ها بر پایه دو شاخص مهم کره زمین و مردم که به آثار باقی‌مانده از فعالیت آن‌ها مرتبط می‌شود، ارزیابی می‌گردد. 

وی در ادامه، پیامدهای ناشی از فعالیت‌ها در منطقه مورد نظر را، برای همه کارکنان، مصرف‌کنندگان، اجتماعات و محیط زیست پیرامونی عنوان کرد و گفت: در شرکت‌هایی که فعالیت آن‌ها با زمینه‌های اجتماعی و زیست محیطی جامعه میزبان رابطه نزدیکی دارد، مثل صنایع نفت و گاز؛ مسئولیت اجتماعی به‌ویژه در ارتباط با زنان، اهمیت بیشتری می‌یابد که باید ویژه به آن پرداخت.

حسین‌زاده با اشاره به نظامنامه مسئولیت اجتماعی در حوزه صنعت نفت، آن را کاری قابل تقدیر دانست و اظهار داشت: دفتر امور زنان و خانواده نفت با تلاش‌های فراوان، موفق شد موادی را در این بخش به نظامنامه مسئولیت اجتماعی اضافه کند که تأثیر آن می‌تواند در حوزه زنان و خانواده بسیار چشمگیر باشد.

مشاور امور زنان و خانواده شرکت ملی گاز ایران تصریح کرد: یکی از این موارد، توانمندسازي با بهره‌گیري از روش‌هاي متنوع حمایتی، تسهیل‌گري، آگاهی بخشی و آموزشی؛ به‌ویژه آموزش‌هاي فنی و حرفه‌اي و تقویت بنیه علمی دانش آموزان کم بضاعت و با توجه ویژه به زنان و دختران، به منظور خوداتکایی و توسعه سرمایه انسانی در جوامع محلی است.

وی ادامه داد: کمک به هدایت و توانمندسازي ساکنان جوامع محلی خاصه دختران، زنان و اقشار آسیب پذیر به منظور شکوفایی ظرفیت‌هاي توسعه محلی در منطقه مورد نظر، یکی از بزرگ‌ترین مسئولیت‌های اجتماعی است که می‌تواند برای جوامع محلی، زندگی بهتری را فراهم کند.

حسین‌زاده با بیان این که توجه به جایگاه امور زنان و خانواده و عضویت مشاوران امور زنان و خانواده در کمیته مسئولیت اجتماعی، برای اطمینان از بهره‌مندی زنان جوامع محلی از فواید صنعت و کاهش خطرات آن، ضرورت بیشتری دارد، گفت: آن‌چه بیشتر و بهتر می‌تواند ما را در این زمینه، یاری کند، تنها آموزش است و آموزش! با آموزش می‌توان دنیای بهتری را هم برای صنعت، هم محیط پیرامونی و هم جوامع محلی فراهم کرد.

مشاور امور زنان و خانواده شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: به منظور ترغیب شرکت‌ها در جهت توجه به توسعه فرهنگی و اجتماعی زنان در مناطق اولویت‌دار صنعت نفت، این امور پیشنهاد داده که جایزه ویژه «مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در حوزه توسعه فرهنگی و اجتماعی زنان» شامل سه گروه ذی‌نفع؛ کارمندان زن، زنان بومی و خانواده کارکنان به بخش فعالیت‌های اجتماعی شرکت ها افزوده شود؛ چرا که، یقیناً رشد و توسعه فرهنگی و اجتماعی زنان، رشد و توسعه اجتماعی جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی در پایان، با تشکر از وزیر نفت، مشاور ارشد وی در امور زنان و خانواده و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران و سپاس از همه مدیران عامل شرکت‌های اصلی و تابعه که در جهت تقویت جایگاه امور زنان و خانواده تلاش کرده‌اند: یادآور شد: اکنون در جهان ثابت شده که با آموزش درست، زنان به منابع انسانی با ارزشی تبدیل می‌شوند که باعث رشد اقتصادی در سطح کلان کشورها می‌شوند.   

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/25 - ١٩:٢٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2083
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: