صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

تربتی در نخستین همایش دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه های اجرایی کشور:

توسعه گازرسانی و خدمت رسانی به مردم، مصداق امر به معروف است

توسعه گازرسانی خدمت بسیار مهمی است و رسیدن این نعمت الهی به هر منطقه، افزون بر ایجاد رفاه و آسایش، امنیت، تامین انرژی و توسعه صنعتی را نیز به دنبال دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظرتربتی معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در نخستین همایش دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی کشور، تشکل‌های مردمی و صنفی به همراه فرماندهان مرکز بسیج، وزارت‌خانه‌ها و ادارات که با حضور حجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی قائم مقام دبیر و معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و سید حمیدرضا قریشی فرمانده بسیج وزارت‌خانه‌ها و ادارات برگزار شد، ضمن بیان مطلب فوق، اظهار کرد: اگر در  بحث امر به معروف و نهی از منکر تخصص و قابلیت نداشته باشیم، ورود در آن تاثیر نامطلوبی در پی خواهد داشت، بنابراین هرکسی به فراخور حال خود بایستی به معروف‌هایی بپردازد که توانمندی انجام آن را داشته باشد و از منکری جلوگیری کند که در آن زمینه در حیطه اختیار و توانمندی‌اش باشد.

وی افزود: در این زمینه، شرکت ملی گاز ایران با توجه به این که از نظر ذخایر گاز نخستین کشور جهان است، شاید یکی از آن مواردی را که می‌تواند در حوزه امر به معروف ارائه دهد، خدمت‌رسانی به مردم است که به لطف الهی و نعمتی که خدا به ما ارزانی بخشیده، ما این توفیق را داریم که بتوانیم این نعمت الهی را با همکاری همه دست اندرکاران در سطح کشور گسترش دهیم.

تربتی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه توسعه گازرسانی روستایی در چند سال گذشته پررنگ‌تر بوده، بیان کرد: در حال حاضر اتفاقی که طی سال‌های گذشته به خصوص در مورد بند «ق» و در توسعه گازرسانی روستایی در کشور افتاده، توسعه بدون تکیه به منابع دولتی بوده که این مهم عملاً مصداق جلوگیری از یک منکر بوده، بدین معنا که با وجود اینکه مخازن عظیم گاز را در اختیار داریم، اما صنایع، نیروگاه‌ها و خانه‌های ما سوختی را مصرف می‌کردند که هم قیمت بالایی داشت و هم اثرات زیست محیطی آن بدتر بود بنابراین با جلوگیری از سوخت مایع و فروش آن از سوی دولت، توانستیم توسعه‌ در زمینه‌های دیگری را انجام دهیم که مصداق امر به معروف است.

معاون وزیر نفت در امور گاز اظهار کرد: خوشبختانه این کار در سطح کشور به شکل بسیار خوبی دنبال می شود و بیشترین تمرکز ما گازرسانی به استان سیستان و بلوچستان است که بتوانیم انشاءالله در کنار توسعه گازرسانی، موضوع عدالت اجتماعی را نیز در نظر داشته باشیم تا همه مردم بتوانند از این نعمت برخوردار شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نزدیک به 95 درصد از جمعیت کشور از گاز برخوردارند، افزود: خدا را شاکریم در کاری مشغول هستیم که نتیجه آن خدمت به مردم و ایجاد آسایش و آرامش است، انشاالله بتوانیم توسعه گازرسانی را به اتمام برسانیم و در سال های آینده روستاها و شهرهای بی بهره از گاز در کشور نداشته باشیم.

توانمند سازی، استفاده از نیروهای کار بومی  و حفظ محیط زیست

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در بخش دیگری از سخنان خود به مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت اشاره کرد و گفت: آنچه که برای شرکت ملی گاز ایران علاوه بر تأمین پایدار گاز در مناطقی که در آن مخازن گازی وجود دارد، حایز اهمیت است، آن است که این حضور نباید زحمتی برای مردم در پی داشته باشد؛ مانند حضورمان در عسلویه که شاهد اتفاقات مثبتی از گذشته تا به امروز  بوده‌ایم.

وی در ادامه سخنان زیست محیطی خود با اشاره به گازهای فلر در پالایشگاه‌های گاز کشور، افزود: پروژه بسیار عظیمی برای به حداقل رساندن گازهای فلر پیش رو داریم که این کار باعث صرفه‌جویی در مصرف گاز و آلودگی‌های زیست محیطی می شود.

تربتی ادامه داد: در کنار انرژی که از طریق پالایشگاه ها تامین می شود باید از آلودگی زیست محیطی تا حد امکان جلوگیری شود و افزون بر آن نیز، یک اثر مثبت و همجواری مانند بحث اشتغال جوانان سیستان و بلوچستان در تأمین نیروی فنی و آموزش آنان برای توانمندسازی داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با توجه به پیشرفت چشمگیر توسعه گازرسانی در بخش روستایی، اظهار کرد: در طول سال های گذشته 28 هزار روستا از نعمت گاز برخوردار شده اند که از این تعداد بیش از 14 هزار روستا طی 5 سال گذشته گازدار شده‌اند.

تربتی با بیان اینکه هر که باعث ایجاد اشتغال در جامعه شود، بهترین امر به معروف را انجام داده است، افزود: بهره مندی روستاها از نعمت گاز موجب شد تا اشتغال افزایش و مهاجرت کاهش پیدا کند، برای خرید جنسی احتیاجی نیست به پیشرفته‌ترین شهر سفر کنیم، حتی ضعیف‌ترین روستاها هم برخی از اقلام مورد نیاز را می توانند فراهم کنند؛ چراکه در آن روستاها هر شخصی گوشه‌ای از کار را گرفته تا اقتصادشان رونق پیدا کند.  

وی در پایان، مصرف نامتعارف گاز را منکر برشمرد و گفت: بهای تمام شده گاز در کشور ما قیمت پایینی دارد، از این رو نباید در مصرف آن بی رویه عمل کرد، بلکه باید با کارهای فرهنگی از جانب شما مسئولین و ائمه جماعات، فرهنگ مصرف بهینه در جامعه را تسری داد.

همچنین در این مراسم حجت‌الاسلام روح‌الله میرزایی قائم مقام دبیر و معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و سید حمیدرضا قریشی فرمانده بسیج وزارت‌خانه‌ها و ادارات ضمن بیان نکاتی در خصوص اهمیت موضوع امر به معروف و نهی از منکر بر تلاش در جهت فرهنگ سازی این امر مهم در سطح جامعه با همکاری تمامی دست اندرکاران تأکید کردند.

 

 

آلبوم تصاویر

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/06 - ١٦:٠٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3484
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: