صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

وزیر نفت در چهارمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت:

مسئولیت اجتماعی؛ یک ضرورت برای تداوم حیات انسانی

مسئولیت اجتماعی یک پدیده اخلاقی نیست، بلکه یک ضرورت برای تداوم حیات انسانی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بیژن نامدارزنگنه، وزیر نفت دیروز سه‌شنبه ۵ شهریور ماه در چهارمین همایش مسئولیت‌های اجتماعی صنعت نفت که در ساختمان اصلی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با حضور جمعی از مدیران ارشد صنعت نفت برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: توجه به مسئولیت‌های اجتماعی نه فقط یک احساس و کار اخلاقی بلکه پیش شرط تداوم و پایداری فعالیت‌های اجتماعی است.

وزیر نفت با اشاره به این که توجه به مسئولیت‌های اجتماعی به فرهنگ‌سازی نیار دارد، گفت: مسئولیت اجتماعی یک ضرورت زندگی است که ما در این راه، گام‌های خوب و مؤثری برداشته‌ایم ولی لازم است که آن‌ها را نهادینه کنیم.

زنگنه، ادامه داد: به باور من، این پدیده علاوه بر این که تدوام حیات است و پایداری فعالیت‌های اقتصادی را به دنبال دارد، موضوعی است که امروزه دیگر شرکت‌ها باید بدانند که بدون آن نمی‌توانند به حیات و فعالیت خود ادامه دهند و این مساله اکنون در تمام دنیا تئوریزه شده است.

وی با بیان این که اکنون طرح موضوعی مسئولیت‌های اجتماعی شاید مهم‌تر از اقدامات انجام‌شده در این زمینه باشد، اظهار داشت: در تمامی دنیا، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین شرکت‌ها، حتی شرکت‌های بزرگ آمریکایی، اکثراً ثروت خود را وقف می‌کنند تا بتوانند به دوام و بقای خود ادامه دهند.

وزیر نفت به ابلاغ نظام‌نامه مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: این ابلاعیه که امروز منتشر شد، زمینه‌های مسئولیت‌های اجتماعی را تعریف کرده و نحوه اجرای کار را کاملاً توضیح داده است.

وی بر ضرورت دوستی و همدلی با مردمی که کنارشان کار می‌کنیم، تأکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم همه را یک مجموعه ببینیم و مثل خانواده خود با آن‌ها رفتار کنیم.

این مقام مسئول مهم‌ترین موضوع در مسئولیت‌های اجتماعی را توجه به مسایل زیست محیطی دانست و ادامه داد: ریسک زیست محیطی نفت و میزان آلایندگی‌های شیمیایی این صنعت بسیار بالاست، از این رو، باید ملاحظات زیست‌محیطی را در تمامی پروژه‌ها از طراحی گرفته تا اجرا، در نظر بگیریم.

به گفته زنگنه، مسئولیت‌های اجتماعی دو بخش دارد که بخشی مربوط به فعالیت‌های فیزیکی مانند ساخت و سازها نظیر مدارس، سالن‌های ورزشی و ... است و بخشی دیگر کارهای اجتماعی است که الزاماً عمرانی نیست و نمود ظاهری ندارد، ولی در عین حال بسیارمؤثر و عمیق است مثل توانمندسازی جوامع مورد نظر در منطقه اجرای پروژه.

وی تأکید کرد: اکنون زمان آن رسیده تا استارتاپ‌ها در صنعت نفت با رویکرد مسایل اجتماعی و حقوقی فعال و فعال‌تر شوند.

زنگنه در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: صنعت نفت متشکل از چهار شرکت اصلی و شرکت‌های تابعه در جریان سیل اخیر برای بازسازی برخی موارد مانند؛ مدارس، خانه‌های بهداشت، خانه‌های مردم و محیط زیست روستاها، 150 میلیارد تومان و برای زلزله مسجد سلیمان نیز 51 میلیارد تومان تخصیص داده‌اند.

گازی‌ها خوش درخشیدند

در ادامه و در پایان این مراسم از برگزیدگان این همایش قدردانی شد. شرکت گاز استان لرستان با کسب تندیس طلایی و شرکت‌های گاز استانی تهران و مازندران و نیز شرکت‌های پالایش گاز ایلام، سرخون و قشم، شهید هاشمی‌نژاد و فجرجم موفق به دریافت تندیس نقره‌ای و سپاس‌نامه شدند و بار دیگر خوش درخشیدند.

 

 

 

آلبوم تصاویر

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/06 - ١٦:٠٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3494
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: