صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم بهره برداری از پروژه های گازرسانی بخش الوار گرمسیری انديمشك:

رساندن گاز به خانه های مردم برای ما افتخار است

ما در کشوری زندگی می کنیم که دارای مخازن گازی خدادادي است و از این رو نبايد مردمی که خود را خدمتگزار آنان می دانیم برای تأمین انرژی خود به رنج و سختی بيفتند.

به گزارش روابط عمومی شر کت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران در مراسم بهره برداری از پروژه های گازرسانی روستایی بخش الوار گرمسیری شهرستان اندیمشک استان خوزستان که با حضور فریدون حسنوند نماینده مردم اندیمشک و رئیس کمیسیون انرژی مجلس ، جمعی از مدیران صنعت گاز و مسئولین استانی و محلی برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت و  گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، با بیان این مطلب، اظهار کرد: اين مساله برای ما قابل تحمل نیست و نخواهد بود بنابر این تمام تلاش خود را برای کاهش این سختی ها با گازرساني به شهرها و روستاها به کار خواهیم بست.

وي ادامه داد: هفته دولت هفته اي است كه ما شهیدان رجایی و با هنر را  مصداق و ملاک دولتمردی و کار خود قرار داده ايم، اين امر شايد به خاطر مشخصه ویژه روحیه خدمتگزاری است که آنها در آن دوران داشتند و ما نیز به تبعیت از این عزیزان باید خود را وقف خدمت به مردم کنیم.

معاون وزیر نفت در امور گاز افزود: ما نيز  با همين طرز تفكر،در مراسم کلنگ‌زنی این پروژه‌ها قول دادیم در کمترین زمان شاهد اجرا و بهره‌برداری از آن‌ها باشیم.

تربتي تصريح كرد:  روحیه همکاری و همیاری کارکنان گاز سبب شد این پروژه‌ها زودتر از موعد به بهره‌برداری برسد.

معاون وزير نفت در امور گاز ادامه داد: امروز پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان اندیمشک و الوار گرمسیری با اجرای ۱۵۵ هزار متر شبکه و۱۴۲۰ انشعاب زمینه ساز بهره‌مندی ۲۲۰۰ خانوار از نعمت گاز شد.

اين مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: اگر امروز تنها از شهید رجایی ياد كنيم، بی معنی است، مگر اینکه راه و روش و منش وی را سرلوحه کار خود قرار دهیم، در واقع، اگر دولت و دولت مردان ،خدمتگزاری به مردم را وظیفه خود ندانند عملا درکی از دولت جمهوری اسلامی نداشته اند؛ چراكه  شأن و جایگاه دولت اسلامي در این است که دولت مردان آن خدمتگزار باشند.

وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه سالی 3 هزار روستا را به شبکه گاز متصل می کنیم و امروز 72 روستای بخش الوار گرمسیری نیز طبق برنامه گازدار  خواهند شد افزود: خدا را شاکریم که این توفیق را به ما داده در مجموعه ای کار می کنیم که نتیجه تلاش و زحمات آن خدمتگزاری به مردم است و کالایی را به مردم می رسانیم  که هم اصل آن نعمت خدادادی است و هم اینکه برای مردم آرامش و آسایش و رفاه را به همراه دارد و این برای ما مایه افتخار است که در نظامی کار می کنیم که مبنای دولت مردی آن مصداق شهید رجایی و باهنر  هستند و منش آن،خدمتگزاری است.

تربتی در ادامه به اتفاق خوب در مسیر گازرسانی به بخش الوار گرمسیری اشاره کرد و گفت: یک اتفاق خوب دیگری که افتاد و بسیار هم معنا دار بود این بود که در مسیری که برای افتتاح می آمدیم ساخت دو مدرسه به اتمام رسید تا آینده سازان این مرز و بوم در آن به تحصیل مشغول شوند و  برای من جای خرسندی است که امروز از دو سرمایه خدادادی؛نیروی انسانی و فرزندان خوب این مملکت و نیروی انرژی گاز بتوانیم بهره برداری کنیم.

وی تصریح کرد: سرمایه نیروی انسانی و نسل جوان که به فرموده رهبر انقلاب آینده سازان کشور هستند بایستی مبنای توسعه آینده قرار بگیرد و یکی دیگر مزیت های ما به عنوان دارایی کشور بعد از نیروی انسانی  بحث انرژی و گاز است که خداوند در اختیار ما قرار داده که باید قدردان این نعمات الهی باشیم و برای استفاده درست در جهت رشد و شکوفایی کشور تلاش کنیم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: در چند ماه گذشته که برای کلنگ زنی این پروژه آمدیم قرار براین شد که با سرعت هرچه بیشتر انجام شود و امروز نیز شاهد آن هستیم که پروژه گاز رسانی به روستا های بخش الوار گرمسیری زودتر از موعد مقرر به بهره برداری رسید و اگر این همکاری، همدلی و اتحاد و اعتقاد شما به اینکه این خدمت برای همه مردم هست نبود نمی توانستیم امروز با افتخار اینجا بایستیم  و اعلام  کنیم که پروژه به بهره برداری رسیده از این رو هم از شما و هم از عزیزانی که دست اندرکاران پروژه مذکور بودند بابت قبول اين زحمت تشکر می کنم.

تربتی در پایان سخنان خود  ضمن آرزوی  توفیق و سربلندی برای همه مردم  الوار گرمسیری به ارزش گاز و استفاده بهینه از آن اشاره کرد و افزود: گاز این نعمت الهی با رنج و زحمت فراوان استخراج ،فرآورش و سپس به دست شما مردم عزیز می رسد از این رو ابتدا  در استفاده از گاز بايد نکات ايمني را رعایت كرده و مصرف بهینه را مد نظر داشته باشیم.

آلبوم تصاویر

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/06/07 - ١٦:٢٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 3777
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: