صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

بهره مندی 1370 واحد صنعتی استان سمنان از گاز طبیعی در دولت تدبیر و امید

طی 7 سال گذشته، 1370 واحد صنعتی استان سمنان از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا اعوانی سرپرست شرکت گاز استان سمنان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید، گازرسانی به 98 روستا و یک شهرجدید، 6 محور و شهرک صنعتی، 1376 واحد صنعتی صورت پذیرفت.

وی افزود: همچنین در این بازه زمانی، پذیرش 73341 اشتراک، نصب 26916 انشعاب و نیز 1442 کیلومتر شبکه گازرسانی در سطح استان سمنان اجرا شد.

به گفته اعوانی، اقدامات صورت گرفته جایگزینی 96 هزار متر مکعب گاز به جای 8.7 میلیارد لیتر فرآورده های نفتی را به همراه داشته است.

سرپرست شرکت گاز استان سمنان اظهار کرد: طی 7 سال گذشته، 98 روستای استان گازرسانی و 1442 کیلومتر شبکه زیرساخت گاز در سطح استان سمنان اجرا شد.

کلنگ زنی و افتتاح 11 پروژه گازرسانی

سرپرست شرکت گاز استان سمنان در ادامه سخنان خود از بهره برداری و کلنگ زنی یازده پروژه گازرسانی روستایی و واحدهای تولیدی و کشاورزی در سطح استان در هفته دولت خبر داد.

اعوانی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و 89 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند، ابراز داشت: در هفته دولت با بهره برداری از پروژه های گازرسانی، روستاهای سرخ ده، اگره و سیاه پره در شهرستان دامغان از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند و با اجرای پروژه های در دست اقدام تا پایان سال 99، ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان به حدود 91 درصد خواهد رسید.

سرپرست شرکت گاز استان سمنان با اشاره به مصرف 75 درصدی گاز استان در بخش نیروگاه و صنعت افزود: طی هفته دولت، عملیات گازرسانی به واحدهای تولیدی و کشاورزی در تمامی شهرستان های استان با اعتباری بالغ بر 192 میلیارد ریال تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با بیان اینکه ضریب نفوذ گاز در روستاهای کشور  89 درصد گزارش شده است؛ وضعیت گازرسانی به روستاهای استان را مطلوب توصیف کرد و گفت: با وجود پراکندگی وسیع جمعیت در سطح استان، ضریب نفوذ گاز در روستاهای استان به مراتب بالاتر از میانگین کشوری است .

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/06 - ١٢:٤٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1642