صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

انجام 20 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه در شرکت گاز استان بوشهر

ز آغاز به کار شرکت گاز استان بوشهر تاکنون با رعایت مسایل ایمنی، موفق شده‌ایم 20 میلیون نفرساعت کارکرد بدون حادثه را پشت سر بگذاریم.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مسلم رحمانی، مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با بیان این مطلب، اظهار داشت: واحد بهداشت (Health)، ایمنی (Safety)، محیط زیست (Environment) و پدافند غیرعامل، با هدف کاهش آثار نامطلوب بر محیط زیست، ارتقای سطح ایمنی کارکنان، تجهیزات و تأسیسات، کاهش حوادث و آسیب‌های ناشی از کار از طریق حذف شرایط ناایمن و اصلاح رفتارهای ناایمن، در شرکت گاز استان بوشهر استقرار یافته و این واحد در راستای کاهش حوادث مشترکین گاز طبیعی، در تولید محتوای لازم برای اطلاع‌رسانی و افزایش سطح آگاهی مشترکین نیز، فعالیت می‌کند.

رحمانی با بیان این که امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون علم و تکنولوژی، بسیاری از حوادث قابل پیشگیری است، گفت: از آغاز به کار شرکت گاز استان بوشهر تاکنون با رعایت مسایل ایمنی، موفق شده‌ایم 20 میلیون نفرساعت کارکرد بدون حادثه را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: طی 6 ماهه نخست سال جاری، 128 مورد بازرسی های ایمنی و آتش نشانی از تاسیسات و اماکن عمومی و پروژه ها، 60 مورد بازرسی مربوط به تشخیص و اعلام حریق و 750 مورد شارژ و آماده سازی کپسول های اطفا حریق را انجام و خود را موظف به انجام کار ایمن می دانیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر رعایت بهداشت و سلامت فردی در محیط های كاری را از سرفصل های بسیار مهم در افزایش بهره وری سازمان دانست و گفت: ایمنی باید سرلوحه تمام فعالیت ها شود و در این زمینه لازم است تمام مدیران و مسوولان نسبت به ترویج فرهنگ ایمنی اهتمام بیشتری داشته باشند.

رحمانی در ادامه افزود: اجرای پروژه‌های گازرسانی بدون بروز حادثه، یکی از مهم‌ترین ضروریات است و بر این اساس، تدابیر لازم به‌منظور آمادگی کامل برای مواجهه با وضعیت‌های اضطراری و به حداقل رساندن هرگونه صدمه و آسیب به کارکنان  و مشترکین گاز را به کار گرفته ایم.

وی به موارد برگزاری مانور در استان اشاره و گفت: طی سال جاری، موفق به برگزاری 27 مانور با موضوعاتی چون حوادث شبکه، آتش سوزی ایستگاه، زلزله در نواحی گازرسانی استان بوده ایم و می‌دانیم در صورتی که مدیریت و نظارت در اجرای صحیح کار با توجه به نکات ایمنی باشد، حوادث حداقل تلفات جانی و مالی را خواهد داشت.

رحمانی تصریح کرد: آموزش مهمترین اولویت در استفاده از گاز و وسایل گازسوز است و ما بر این عقیده هستیم که روز خوب، روز بدون حادثه است، بنابراین آموزش، بهترین راه برای کنترل حوادث و پیشگیری از آن است.

وی گفت: در راستاي ارائه خدمات امداد رساني مؤثر و مطلوب به مصرف كنندگان گاز شهري در سطح استان بوشهر اپراتورهای مستقر در سامانه مرکز کنترل و فوریت های گاز 194 در تمام ساعات شبانه روز آماده پاسخگویی به سوالات و مشکلات مردم هستند..

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر با اشاره به اینکه مشترکین در هنگام نصب وسایل گازسوز خود، باید نکات ایمنی را برای جلوگیری از صدمات جانی و مالی رعایت کنند، گفت: در صورت رعایت نکات ایمنی، در نصب وسايل گازسوز می‌توان از هرگونه حادثه يا اتفاق ناگواري جلوگیری کرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/13 - ١٢:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 437