صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مدير عامل شركت گاز استان كردستان؛

آمادگي کامل شرکت گاز استان کردستان برای ورود به فصل سرما و شرایط بحرانی

حوادث طبیعی هیچوقت خبر نمی کند، ولی پرسنل بایستی شرایط آمادگی خود را حفظ کرده و در موقع بروز بحران، وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله‌گری، مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در ششمين نشست کمیته مديريت بحران و پدافند غیرعامل با بیان این مطلب و با اشاره به وظیفه مهم این کمیته گفت: در برخورد با هر حادثه ای نواقصی وجود دارد که بایستی ضمن شناسایی کمبودها برای رفع آنها تلاش کرده و شرایط آمادگی برخورد با حوادث بعدی را به سطح مطلوب ارتقاء دهیم.

وی در ادامه اظهار داشت: کشور عزیزمان ایران یک از کشورهای حادثه خیز بوده و در کمربند جغرافیایی منطقه زلزله خیز و سایر بلاهای طبیعی دیگر نظیر سیل، کولاک و یخبندان و... قرار دارد و این موقعیت حساس نیازمند آمادگی کامل نیروهای امدادی تمامی دستگاه های خدمات رسان بوده و بایستی برای حفظ این آمادگی برنامه ریزی مدونی صورت گیرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان يادآور شد: با توجه به نزديك شدن فصل سرما و استفاده از وسايل گرمايشي در منازل مسكوني، مصرف گاز طبيعي با روند افزايشي روبرو مي شود، بنابراین آمادگی تمامي تجهيزات و نيروهاي تلاشگر شركت گاز استان كردستان براي ارائه خدمات بطور مستمر و مداوم، امری ضروري و حياتي است . 

فعله گری افزود: ما بایستی  همیشه برای مواقع بحران آماده بوده و برای حفظ آمادگی، برگزاری مانورها تاثیر بسزایی دارد و تجهیز واحدها نیز از دیگر عوامل موثر برای مواقع حساس است.

وی وظیفه این کمیته در شناخت بحران های مختلف و آشنایی با تاسیسات گازرسانی استان را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: حفظ و نگهداری تاسیسات و شبکه های گاز و امکانات و تجهیزات و ابزار کار از سوی پرسنل بسیار مهم و حیاتی است.

فعله گری به حفظ و صیانت از تاسیسات گاز اشاره کرده و گفت: توسعه شبکه های گازرسانی تا چند سال دیگر به اتمام می رسد و شرکت ملی گاز ایران و به تبع آن شرکت های تابعه وارد فاز دوم  ماموریت خود می شوند و آن ماموریت مهم و ویژه حفظ و صیانت از خطوط و شبکه های گاز رسانی و تاسیسات زیر بنایی است و بایستی برای تحقق این امر، مطالعات علمی، استفاده از نرم افزارهاو سخت افزارهای جدید و پیشرفته و آموزش نیروهای انسانی مد نظر قرار گیرد.

وی در ادامه، اظهار داشت: مقاوم سازی تاسیسات و ایستگاه های تقلیل فشار ، تعویض شبکه های فرسوده ، اجرای مانورهای آمادگی ، آموزش نیروهای انسانی بخصوص نیروهای که در راس ارائه خدمات اند (مثل امدادگران ، نیرو های واحد تعمیرات ، گازبان ها ، نشت یاب ها) و ترسیم شرح وظایف ، استقرار سیستم GIS با ضريب 70 درصد تا پايان سال جاري، نشت یابی پیوسته و ارتقای سیستم های ارتباطی می تواند به کاهش لطمات در هنگام بروز بحران کمک شایانی کند.

فعله گري در پایان، اهميت سيستم مانيتورينگ را اين گونه توصيف كرد: با راه اندازي سيستم مانيتورينگ تمامي ايستگاه هاي تقليل فشار اصلي و مصارف عمده بالغ بر 83 ايستگاه در سراسر استان بطور مدام رصد و فشار و دماي ايستگاه ها لحظه اي كنترل مي شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/19 - ١٣:١١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 450