صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مديرعامل شركت گاز استان كردستان؛

نشت یابی بیش از 18 هزار کیلومتر شبکه گاز طبيعي از ابتداي سال جاري تاكنون در استان كردستان

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گستردگی شبکه های گازرسانی، تجهیزات و تاسيسات و ضرورت بازرسی و کنترل آنها به منظور جلوگیری از هدر رفتن سرمایه ملی، فرایند نشت یابی و بازرسی را از جایگاه و اهمیت خاصی برخوردار دانست و آن را از مهم‌ترين عوامل در جهت جلوگيري از هدررفت منابع انرژي و استفاده ايمن از گاز طبيعي دانست.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، احمد فعله گری با اعلام این خبر، افزود: عملیات نشت یابی خطوط لوله، شبکه تغذیه و توزیع گاز با هدف کاهش هدررفت گاز طبیعی، ارتقا سطح کیفی عملکرد تاسیسات گازرسانی و کاهش آلاینده های زیست محیطی و با بهره گیری از نرم افزار دقیق نشت یابی به صورت مستمر انجام می شود.

وی در ادامه، گفت: نشت گاز به علل گوناگون در شبكه ها روی می‌دهد که مهم ترین آنها عبارتند از: خوردگی، سایش داخلی، عوامل خارجی، نقص در ساختار لوله، جوش، اتصالات، شیرها و سایر متعلقات،  نقص در نصب شیرها، اتصالات، برخورد دستگاه هاي حفاري با لوله هاي مدفون گاز.            

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان افزود: عمليات نشت يابي بايستي با دقت و برنامه‌ريزي مدون صورت پذيرد و توجه ويژه و پيگيري مداوم آن نشان از اين دارد كه شرکت گاز استان كردستان به موضوع ایمنی نگاه ويژه‌اي داشته و حساسيت در عمليات  نشت یابی در افزایش ضريب ایمنی انتقال گاز و پایداری خدمات گازرسانی به مشترکین محترم  اين استان بسیار مؤثر است.

مدیرعامل شرکت گاز استان كردستان یادآور شد: طبق برنامه زمانبندی و بصورت مستمر و منظم از ابتدای سال جاری تاکنون، 18 هزار و 397 کیلومتر شبكه هاي گازرساني در سطح استان مورد بازرسی و نشت یابی قرار گرفته که معادل 163 درصد کلیه خطوط و انشعابات استان است.

وی همچنین با اعلام اینکه در سال جاري، نشتي هاي زيرزميني كه از حساسيت ويژه اي برخوردار است، شناسايي شده؛ ابراز داشت: نشت یابی انجام شده از شبکه های گاز استان كردستان تا تاريخ 99/10/24 سال جاري منجر به شناسايي 747 مورد نشتي زيرزميني شد كه به علت اهميت آن در ارائه خدمات ايمني به مشتركين عزيز و نجيب شركت گاز استان كردستان، بلافاصله تعداد 733 آن، توسط واحد بهره برداري رفع شد.

فعله‌گری در پايان سخنانش يادآور شد: جمع كل شبكه هاي اجرا شده در سطح استان 11 هزار و 315 كيلومتر مي باشد كه سالانه 2 بار تمامی شبكه هاي گازرساني براي شناسايي موارد معيوب مورد نشت يابي قرار مي گيرد كه در سال 98 جمع كل شبكه هاي نشت يابي شده به 20 هزار و 282 كيلومتر رسيد.   

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان کردستان

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/01 - ١٤:١٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 346
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: