صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

در ده ماه گذشته صورت گرفت:

میزان شبکه اجرا شده گاز طبیعی آذربایجان غربی از مرز یک‌هزار کیلومتر عبور کرد

امسال بیش از 1007 کیلومتر شبکه گاز طبیعی در استان آذربایجان غربی اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، علیرضا شیخی، مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی، با بیان این نکته، اظهار کرد: این حجم از شبکه گذاری نشان دهنده عزم جدی برای رفع محرومیت و گازرسانی به مناطق محروم از این نعمت خدادادی است.

وی ادامه داد: هم اکنون 1300 روستا و 42 شهر استان به ترتیب با ضریب نفوذ گاز طبیعی 71 درصد خانوار روستایی و 99.6 درصد شهری از گاز طبیعی بهره مند هستند و گازرسانی به 4 شهر و بیش از 520 روستا نیز در دست اجرا قرار دارد.

شیخی افزود: با بهره برداری از پروژه های در دست اجرا، میزان بهره مندی گاز طبیعی در بین خانوار روستایی به بالاتر از نُرم کشوری، یعنی 85 درصد ارتقاء خواهد یافت

مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان غربی اظهار کرد خوشبختانه فقط در دهه مبارک فجر، 70روستا را به شبکه گاز کشور متصل و گازرسانی به روستاهای دیگری را نیز وارد فاز مطالعه و طراحی کرده‌ایم.

شیخی در پایان، عملکرد این شرکت در گازرسانی به مناطق محروم را موفق ارزیابی کرد و گفت: در سرعت جبران کمبودها و عقب ماندگی ها یکی از استان‌های بسیارموفق کشور بوده ایم و در عرض 7 سال توانستیم میزان بهره مندی خانوار روستایی از گاز طبیعی را از 32 درصد در سال 92، به 71 درصد در سال 99 برسانیم و به امید خدا این رقم را به  85 درصد در سال 1400 رسانده و آذربایجان غربی را در سه سال پیش رو، به استان سبز کشور تبدیل خواهیم کرد.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت گاز استان آذربایجان غربی

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/28 - ١٢:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 876
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: