صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام خبر داد:

افزایش 30 درصدی فروش گوگرد در سال جاری

درآمد فروش گوگرد در 6 ماهه نخست سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح‌الله نوریان، مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان این مطلب، از افزایش 30 درصدی فروش گوگرد در سال جاری خبر داد و گفت: گوگرد تولیدی این مجتمع با مصرف در صنایع داخلی، ضمن ایجاد ارزش افزوده از طریق تولید محصولات جانبی گوگردی، سبب اشتغال پایدار می شود.

وی ادامه داد: مهم‌ترین مصرف‌کننده‌های گوگرد این پالایشگاه، صنایع پتروشیمی، اسیدسازها، مراکز تحقیقاتی و تولیدکنندگان کودهای کشاورزی هستند.

نوریان تصریح کرد: تولید گوگرد در 6 ماهه نخست امسال از لحاظ ارزش حدود ۳۰ درصد و از لحاظ وزنی قریب ۱۰۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته که این مهم، با تلاش همکاران در بخش های مختلف این پالایشگاه محقق شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خاطرنشان کرد: درحال حاضر، این محصول عمدتاً به صورت نقد به فروش می‌رود و برنامه فروش اقساطی مدت دار نیز با استفاده از ظرفیت قانون رفع موانع تولید به منظور حمایت از بخش خصوصی، در دست بررسی و اقدام است.

نوریان با اشاره به اینکه عمده خریدارها با صرف هزینه،  به حمل و مذاب کردن گوگرد در محل کارخانه خود  اقدام می‌کنند، گفت: تولید محصولات وابسته به گوگرد در استان ایلام به جهت کاهش هزینه حمل و یا در جوار پالایشگاه به لحاظ عدم نیاز به هزینه برای مذاب کردن مجدد گوگرد، بسیار مقرون به صرفه بوده و از سرمایه گذاران بخش خصوصی و مقامات مسئول در این حوزه دعوت می شود نسبت به پیگیری این موضوع همکاری کنند.

وی در پایان، تصریح کرد: گوگرد تولیدی پالایشگاه گاز ایلام با درجه خلوص 99.99 درصد، خالص‌ترین گوگرد موجود در کشور است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/12 - ١٤:٥٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 480