صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدير پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي:

سهم تولید گاز مجتمع در کشور به 82 درصد خواهد رسيد

مدير پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي گفت: سهم توليد گاز در مجتمع عظيم گاز پارس جنوبي با تلاش و همت ستودني متخصصان و كاركنان اين مجموعه در كشور، به 82 درصد مي رسد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي گاز ايران، محمد شفیع موذنی در جلسه‌اي با حضور مديران منطقه‌اي و نیز مجتمع گاز پارس جنوبي و جمعي از مسئولين استان بوشهر که در رابطه با اهميت منابع انساني در پارس جنوبي و با موضوع توانمند سازي و آموزش مهارت در حوزه نفت و گاز و پتروشيمي و توسعه آموزش هاي فني تشكيل شده بود، با بیان این مطلب، اظهار داشت: مجتمع گاز پارس جنوبی، یکی از استراتژیک‌ترین تأسیسات کشور است و در حال حاضر حدود 75 درصد گاز کشور را تأمین می کند.

وی در ادامه، به شرح مختصری از وضعیت تولید در این مجتمع پرداخت و گفت: با توسعه مجتمع گاز پارس جنوبی و افزایش تولید در سال جاری، در آینده نزدیک سهم مجتمع از تولید گاز کشور به 82 درصد خواهد رسيد.

موذنی با اشاره به اهمیت مجتمع گاز پارس جنوبی در پایداری انرژی و ایجاد رفاه و امنیت کشور، گفت: در آینده، مطابق پیش‌بینی های صورت گرفته، 70 درصد سبد انرژی داخل کشور توسط مجتمع گاز پارس جنوبی تولید می شود.

مدير پالايشگاه سوم مجتمع گاز پارس جنوبي در پایان، خاطرنشان كرد: اكنون مجتمع گاز پارس جنوبي با توان نيروهاي داخلي و دانش نوآورانه، توانسته است نقش بسيار مهم و كليدي در اقتصاد كشور داشته باشد و اين مهم، نشان از عزم و اراده مديران و كاركنان اين مجموعه بزرگ گازي در كشور است.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/14 - ١٣:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 453