صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

نماينده مردم جنوب استان بوشهر در مجلس شوراي اسلامي

مجتمع گاز پارس جنوبي نقشی سازنده در توليد، اقتصاد و اشتغال دارد

مجتمع گاز پارس جنوبي با توجه به مهارت آموزي جوانان مناطق و شهرستان هاي همجوار، نقش سازنده در توليد، اقتصاد و اشتغال ايفا مي كند.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، حجت الاسلام موسي احمدي، نماينده مردم شهرستان هاي دير، كنگان ، جم و عسلويه در جلسه ای که با موضوع توانمندسازی و آموزش مهارتی در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و با حضور معاون وزيركار و رئيس سازمان فني و حرفه اي كشور و مديران مجتمع گاز پارس جنوبي در پالايشگاه سوم برگزار شد، عنوان کرد: مهارت آموزي يكي از مهمترين حلقه هاي اشتغال در منطقه  پارس جنوبي است.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: اكنون  شرکت ملی گاز ایران توجه ويژه اي به ارتقاي توان نيروهاي شاغل در صنعت گاز و پالايشگاه هاي پارس جنوبي داشته و اين مهم، نشان از همت والاي مديران دارد.

احمدي، جذب و ارتقاي توانمندي نيروهاي شاغل در صنعت را يك ضرورت دانست و بيان كرد: در ايران از نظر علمي ضمن ايجاد دانشگاه ها، مراكز علمي زيادي راه اندازي شده است و اين مراكز آموزش عالي بايد به يك حلقه تحت عنوان حرفه آموزي و مهارت آموزي متصل شوند.

وي علم آموزي و مهارت آموزي را زمينه توسعه و پيشرفت جامعه دانست و تاكيد كرد: با برنامه اي كه سازمان آموزش فني و حرفه اي تدوين و عملياتي كرده و بر اساس ظرفيت هاي استان ها در مناطق و بخصوص منطقه پارس جنوبي و همكاري سازنده و بسيار خوب مجتمع گاز پارس جنوبي، دپارتمان ملي مهارت، اجرايي و راه اندازي شده است.

نماينده مردم شهرستان هاي جم، عسلويه، كنگان و دير در مجلس شوراي اسلامي افزود: انتخاب دپارتمان آموزش فني و حرفه اي در حوزه صنايع گاز فرصت خوبي براي مناطق صنعتي فراهم كرده است.

وي خاطرنشان كرد: در راستاي تامين نيروهاي فني مورد نياز تمامي پالايشگاه هاي مجتمع گاز پارس جنوبي و پتروشيمي هاي مستقر در منطقه، اين دپارتمان تخصصي كه راه اندازي شده است نقش مهمي در مهارت آموزي و اشتغال زايي جوانان شهرستان هاي همجوار دارد.

نماينده مردم شهرستان‌هاي دير، كنگان، جم و عسلويه با بيان اينكه اين اقدام بسيار ارزشمند در آموزش فني و حرفه اي ايجاد شده، تصريح كرد: حمايت و استقبال مجتمع گاز پارس جنوبي از ظرفيت آموزش فني و حرفه اي ستودني است.

احمدي با تاكيد بر اهميت تعامل و هماهنگي بين وزارتخانه ها و سازمان ها در پذيرش همديگر در استفاده از ظرفيت ها، بيان كرد: با ايجاد هم افزايي بين وزارتخانه ها، اهداف مورد نظر در توسعه و پيشرفت محقق مي شود.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/16 - ١٣:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 446