صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

با هدف توليد پايدار گاز در فصول سرد سال؛

عمليات تعمیرات اساسی پالایشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبی با موفقيت پايان يافت

عمليات تعميرات اساسي پالايشگاه ششم مجتمع گاز پارس جنوبي با تلاش شبانه روزي كاركنان و متخصصان اين پالايشگاه، در كوتاهترين بازه زماني ممكن به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، شهاب چهارلنگ، رئيس بهره‌برداري پالايشگاه ششم عنوان داشت: تعمیرات اساسی پالایشگاه ششم با هدف رفع تنگناهای عملیاتی و آماده سازی واحدهای فرآیندی به منظور حفظ تولید گاز در فصل زمستان و نیز ارتقاء شاخص‌های عملکردی در حوزه تولید و بازرسی فنی با موفقيت پايان يافت.

چهارلنگ در ادامه خاطرنشان كرد: با تلاش و همت کلیه كاركنان در واحدهای مختلف پالایشگاه و بهره‌مندی از خدمات پیمانکار و پشتیبانی تمامي واحدهای ستادی با موفقیت و بدون هیچ حادثه ای زودتر از موعد برنامه ریزی اين مهم، محقق شد.

وي ادامه داد: در عمليات تعمیرات اساسي سال جاري، گلوگاه‌های اصلی حوزه تولید بویژه در ردیف‌های گازی دوم و چهارم بترتیب در 10 و 8 روز برنامه ریزی شده بود.

چهارلنگ گفت: رفع مشکلات موثر بر تولید پایدار، ایمنی و کنترل فرآیند شامل تعویض بسترهای جاذب واحدهای نم‌زدایی، تعویض فیلترهای کوالیسر واحدهای شیرین سازی، شستشو و تعمیر سینی‌های برج‌های جذب و احیاء، تعمیر، کالیبراسیون و بازرسی شیرهای اطمینان (PSV)، تعویض صافی‌های ورودی و جریان مختلف Cold Box و انجام اقدامات اصلاحی (MR) بر روی صافی‌های فوق الذکر و سایر آیتم‌های برنامه ریزی شده قبلی با رعايت كامل الزامات ايمني در طول بازه تعميرات اساسي و كنترل دستور العمل هاي ايمني پيش از راه اندازي (PSSR)  با تلاش متخصصان و استفاده از خدمات و توان شرکت‌های داخلی انجام شد.

چهارلنگ افزود: عمليات تعمیرات اساسی امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا و همزمانی آن با موج سوم این بیماری که با محدودیت هایی در زمینه جذب نیروی انسانی همراه بود با حداقل نفرات و اعمال اقدامات پیشگیرانه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی خوشبختانه بدون هیچ‌گونه ابتلا به پایان رسید.

وي گفت: امیدواریم با اقدامات انجام شده در عمليات تعمیرات اساسی امسال، گام موثری در حفظ تولید پایدار گاز در زمستان پیش رو برداشته باشیم.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/28 - ١٢:٥٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 327