صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

مدیر امورهماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی؛

ارسال روزانه 5 هزار و 100 تن LPG از سایت دو پارس جنوبی

تولید و ارسال LPG تولید شده در سایت مجتمع گاز پارس جنوبی با برنامه‌ریزی و اقدامات مناسب سازماندهی شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، علی احمدی، مدیر امور هماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی در خصوص وضعیت تولید LPG و ذخیره‌سازی این محصول در سایت دو مجتمع (کنگان) اظهار داشت: هم‌اکنون پالایشگاه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم در سایت دو LPG تولید می‌کنند.

وی با بیان این مطلب، گفت: پالایشگاه دوازدهم با فازهای 22 و 24 در تاریخ 4 فروردین سال 97 راه‌اندازی شده‌اند و مطابق طراحی باید روزانه 3 هزار تن LPG تولید کنند.

احمدی شروع تولید LPG در این فاز را انتهای شهریور 98 عنوان کرد و اظهار داشت: میزان تولید این محصول در فازهای 22 و 24 از ابتدا تا پایان آذر سال جاری 126 هزار تن بوده است.

مدیر امور هماهنگی و نظارت بر تولید مجتمع گاز پارس جنوبی در ادامه، در خصوص پالایشگاه یازدهم گفت: فاز 13 از 10 خرداد 95 راه‌اندازی شده و مطابق طراحی این فاز نیز باید 3 هزار تن LPG تولید کند.

وی با بیان اینکه واحد LPG پالایشگاه یازدهم از 28 مرداد 98 راه‌اندازی شده است، اظهار داشت: این پالایشگاه تا پایان آذر 99 حدود 37 هزار تن LPG تولید کرده است.

وی در خصوص نحوه ارسال LPG این فازها اظهار داشت: پروپان و بوتان تولیدشده در این فازها به صورت گرم و از طریق یک خط لوله 9 کیلومتری که در تاریخ 13 شهریور ماه به بهره‌برداری رسیده، به تأسیسات صادرات منتقل و از این تأسیسات صادر می‌شود.

احمدی افزود: پالایشگاه دهم نیز که تولید کننده دیگر LPG مجتمع در سایت 2 است در خرداد 95، این پالایشگاه راه‌اندازی شده و از ابتدای بهمن 95 اولین تولید LPG خود را انجام داده است.

وی در پایان اظهار داشت: در روز 11 دی در سایت 2 به رکورد  5 هزار و 100 تن در بارگیری و صادرات LPG دست یافتیم.

 

 

منبع: روابط عمومي شركت مجتمع گاز پارس جنوبي

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/30 - ١٣:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 248
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: