صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های پالایش گاز  


نسخه چاپي

در سال جهش تولید و با حضور استاندار خراسان رضوی صورت گرفت؛

افتتاح فاز یک پارک گوگردی گنبدلی، یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

سرخس به دلیل موقعیت ممتاز در مباحث اقتصادی، تجاری و ترانزیتی و پتانسیل های صنعتی نظیر پالایشگاه گاز، شرکت نفت، منطقه ویژه اقتصادی، راه آهن، گمرک و ... فوق العاده حائز اهمیت است که باعث افزایش توجهات ملی نسبت به منطقه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، محمد صادق معتمدیان، استاندار جدید خراسان رضوی در اولین سفر خود به شهرستان مرزی سرخس، ضمن افتتاح فاز یک پارک گوگردی گنبدلی (یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی)، با بیان این مطلب، اظهار داشت: سرخس یکی از شهرستان های مهم و اثرگذار استان محسوب می شود و دروازه اصلی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای آسیای میانه است.

وی تاکید کرد: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد تنها مرکز تولیدکننده انرژی (گاز طبیعی) در این خطه مرزی است که گاز مشترکان خانگی و صنایع شمال و شمال شرق کشور را تامین می‌کند و نشان از اهمیت ویژه این شهرستان برخوردار از نعمت های خدادادی است.

معتمدیان که در این سفر از واحدهای عملیاتی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، مجتمع ذخیره سازی شوریجه و روند دریافت و تصفیه گاز ترش و تولید محصولات جانبی این شرکت بازدید می‌کرد، گفت: احداث این واحدها، نوآوری و فرآیند جدیدی است که منجر به خلق ثروت می شود که با استفاده از توانمندی و تکنولوژی شرکت های داخلی و سرمایه گذاری بخش خصوصی صورت پذیرفته است و بایستی تداوم پیدا کند.

لازم به ذکر است که ساخت این پارک از سال ۹۶ و در زمینی به مساحت ۹ هکتار آغاز شده است که در فاز نخست برای ۱۵۰ نفر بطور ثابت ایجاد اشتغال می‌کند.

گفتنی است، روزانه بیش از دو هزار تن محصول گوگرد در این مجتمع گازی تولید می‌شود که با هدف ایجاد ارزش افزوده بالاتر از این محصول راهبردی، در فاز نخست، 5 شرکت خصوصی نزدیک به سه هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

 

 

منبع: روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/30 - ١٣:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 269
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: