صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

توسط کارشناسان واحد کنترل خوردگی منطقه دو عملیات انتقال انجام پذیرفت:

سیستم کنترل و مانیتورینگ ایستگاه‌های حفاظت کاتدیک راه‌اندازی شد

سیستم کنترل و مانیتورینگ ایستگاه‌های حفاظت کاتدیک، تماماً توسط کارشناسان واحد کنترل خوردگی و مهندسی منطقه ۲ عملیات انتقال گاز ایران با موفقیت طراحی و راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مجتبی گلستانه مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز با  اعلام این خبر، گفت: در راستای نصب و راه اندازی سیستم کنترل و مانیتورینگ ایستگاه‌های حفاظت کاتدیک و با توجه به الزام و هدف گزاری مدیریت تعالی در سال 1398، می بایست تعداد ایستگاههای آنلاین و تجهیز شده به سیستم مذکور، از 12 درصد به 25 درصد ارتقاء می یافت.

وی ادامه داد: به همین منظور،  با تلاش و پیگیری مستمر گروه برق واحد کنترل خوردگی منطقه دو عملیات انتقال گاز، تعداد 22 ایستگاه در سال 1398 به سیستم کنترل و مانیتورینگ مجهز شد .

گلستانه در ادامه، افزود: میزان ایستگاه‌های آنلاین به نسبت کل ایستگاه‌های منطقه دو، به رقم 7/25 درصد (معادل 41 ایستگاه) رسیده است، همچنین  به موازات نصب و راه اندازی سیستم کنترل و مانیتورینگ ، تجهیز تعدادی از ایستگاه‌های حفاظت کاتدیک به هاف‌سل ثابت ( Permanent Half Cell ) ساخته شده توسط گروه برق واحد کنترل خوردگی منطقه دو در دستور کار قرار گرفت که این اقدام موجب تکمیل چرخه کنترلی رکتیفایرهای حفاظت کاتدیک بر مبنای اصول علمی و استاندارد می‌شود.

وی اظهار داشت: منطقه دو عملیات انتقال گاز در زمینه راه اندازی سیستم کنترل و مانیتورینگ کنترل خوردگی با توجه به اتکا صرف بر منابع، تجهیزات و نیروی انسانی داخلی شرکت، به لحاظ کمی و کیفی در سطح شرکت انتقال گاز ایران در جایگاه نخست و پیشرو قرار دارد.

این مقام مسئول در خاتمه  گفت: تمامی مراحل طراحی، اجرا، نصب و راه اندازی سیستم مذکور و قطعات جانبی (هاف سل ثابت و . . . ) تماما بدست متخصصین منطقه دو عملیات انتقال گاز انجام شده  که این امر صرفه جویی اقتصادی بالایی را به همراه داشته است .

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/06/18 - ١٢:٢١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1370
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: