صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

براي نخستين بار صورت گرفت:

تعمير و راه اندازي توربين SGT 400 در منطقه 8 عملیات انتقال گاز ایران

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران از تعمير و راه اندازي توربين گازي SGT 400 تاسيسات تقويت فشار گاز تبريز براي نخستین بار در داخل كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملیگاز ایران، يداله بايبوردي، با اعلام اين خبر گفت: به منظور پايداري انتقال بهينه گاز طبيعي و جلوگيري از افت فشار گاز در فصول سرد سال، کارکنان این منطقه موفق شدند با نظارت و استفاده از پتانسيل شركت هاي بومي به خودكفايي كامل در تعمير و اورهال توربين گازي SGT 400 دست يافته و با دانش‌افزايي و باور ملي، زمينه رشد و بالندگي كشور را در تامين نيازمندي ها، فراهم کنند.

این مقام مسئول افزود: كارشناسان اين منطقه با اعتماد به توان فني و با استفاده از ظرفيت‌هاي داخلي موفق شدند توربين گازي SGT 400 را با استفاده از قطعات موجود در انبار به ارزش 735 هزار پوند و با شناسايي ظرفيت هاي صنعتي موجود در كارگاهاي داخلي  كشور، تعمير و مجدداً پس از نصب و راه اندازي و تست 72 ساعت كاركرد، در مدار سرويس قرار دهند.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ایران، هزينه اجرت اين تعميرات را 3 ميليارد ريال اعلام كرد و اظهار داشت: با تعمير و اورهال اين توربين در داخل كشور كه بدون حضور كارشناسان خارجي تحقق يافت، توان و خودباوري كارشناسان بومي در جهت رفع نياز توربين هاي مشابه در سطح كشور و آمادگي براي مشاركت و خلاقيت در ساير فعاليت‌هاي صنعتي نيز در كاركنان تقويت شد.

بايبوردي زمان صرف شده براي اين امر مهم را قريب به دو ماه اعلام كرد و افزود: با توجه به اهميت تاسيسات تقويت فشار گاز تبريز در پايداري گاز، همكاران اين منطقه با تلاش مضاعف سعي بر آن داشتند، با درنظر گرفتن اهميت موضوع و پيش از شروع فصل سرما مراحل تعميرات اين تاسيسات را در اسرع وقت به اتمام برسانند.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1397/07/21 - ١٣:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1912
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: