صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

توجه به مقوله ایمنی، یک امر مهم در منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران

منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران با برنامه ریزی منسجم در بخش HSE توانسته با رعایت دقیق دستورالعمل ها و الزامات ایمنی و بهداشتی از طریق آموزش، فرهنگ سازی، نظارت، کنترل و ارزیابی، از ریسک بروز حوادث در بخش‌های مختلف به ویژه عملیاتی، پیشگیری کند و به سطح قابل قبولي برسد.

به گزارش روابط عمومی شركت ملي گاز ايران؛ حمید خدری، مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران، با اشاره به موقعیت استراتژیک و شرایط متفاوت آب و هوایی سخت و عمدتا طاقت فرسا دستیابی به شاخص ها را مرهون رعایت استانداردهای ایمنی توسط همکاران و نظارت کامل بر روند اجرای الزام های کاری و حرفه ای دانست و افزود: با گذشت یک دهه از تاسیس منطقه تاکنون، بیش از 20 میلیون نفرساعت کار بدون حادثه به ثبت رسیده است.

خدری، التزام همگانی به قواعد و مقررات بهداشت، ایمنی و محیط زیست، دقت و مسئولیت پذیری کارکنان را از مهمترین عوامل در بهبود شاخص های HSE و ثبت رکورد بدون حادثه دراین مجموعه دانست و گفت:. این امر فارغ از آن است كه ارتقای سطح فعالیت های واحد HSE و رعایت الزام های آن همواره مورد تاکید مدیریت این منطقه بوده، است.

خدری افزود: منطقه 10 عملیات انتقال گاز با انجام ایمن و اصولی پروژه های توسعه ای شبکه خطوط لوله انتقال گاز، نقش موثری درتامین زیرساخت های لازم برای افزایش یا تامین انرژی گاز در سطح کشور داشته است.

وی در راستاي تعهد به حفظ صیانت از محیط زیست و مسئولیت اجتماعی در راستای اهداف توسعه پایدار به عنوان یک اصل مهم افزود: منطقه 10 عملیات انتقال گاز ایران با استقرار، حفظ و بهبود مستمر سیستم های مدیریتی IMS  و HSE- MS در بخش محیط زیست، ضمن تعامل سازنده با اداره کل محیط زیست استان بوشهر با برنامه ریزی و راهبری فعالیت های محیط زیستی و همکاری با شرکت های دانش بنیان نسبت به مدیریت، کنترل، کاهش وحذف آلاینده های زیست محیطی، پایش مستمرآلاینده ها، حفظ منابع محیط زیست به عنوان یک وظیفه ملی ومدیریتی اقدام کرده و اقدام های موثر و مناسبی را انجام شده است.

شایان ذکر است، منطقه 10عملیات با حضور موثردر فرآیندهای ارزیابی HSE موفق به کسب مقام هاي اول تا دوم در سال هاي 1391 تا 1395 درسطح شرکت ملی گاز ایران شده است.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/08 - ١٤:٠٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 513