صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

اجرای عملیات نصب شير دوم بلودان گاز در ايستگاه‌ هاي منطقه چهار عملیات انتقال گاز ایران

عملیات نصب شير دوم بلودان ایستگاه لانچر رسیور تربت جام بر روی خط لوله 16 اینچ تربت جام- تایباد با هدف جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی در کمترین زمان ممکن اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد کامل مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز ایران با اعلام این خبراظهار کرد: این پروژه با هدف جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی از سوی کارکنان واحد عملیات ساختمانی با همکاری مرکز بهره ‌برداری مشهد در دستور کار قرار گرفت و در کمترین زمان ممکن اجرا شد.

وی با اشاره به سابقه عمليات هاي انجام گرفته در اين راستا گفت: اين منطقه به عنوان نخستین منطقه در سطح شركت انتقال گاز و پيشگام در امر اندازه گيري و كاهش نشر گاز از بلودان ها، از سال 1391 اين كار را با استفاده از كيسه‌هاي "آنتي استاتيك بگ" آغاز  کرده و پس از آن جهت كاهش ميزان نشر گاز از بلودان‌ها، عمليات دو شيره کردن  بلودان‌ها را از سال 1392 در دستور كار قرار داد و از آن زمان تا كنون 116 بلودان ايستگاه هاي شير بين راهي منطقه، دو شيره شده است.

كامل با تاكيد بر تاثير دو شیر کردن بلودان ایستگاه ها به عنوان يكي از مهمترين راهكارهاي جلوگیری از هدررفت گاز طبیعی افزود: قبل از سال 1392 نشر گاز از بلودان ها به خاطر نشتي از اين شيرها، زیاد بود كه با انجام دو شيره کردن، اين مقدار نشر اكنون در سال كاهش يافته و به منظور كاهش اين ميزان نشت، اقدامات لازم به صورت مستمر درحال برنامه ريزي و اجرا است.

وی افزود: این پروژه با هماهنگی شرکت گاز استان خراسان رضوی و واحد‌های دیسپچینگ، اچ اس ای، بازرسی فنی و تامین کالا بدون هیچگونه اختلال در روند انتقال گاز اجرا شد.

كامل ضمن قدردانی از تمام پرسنل عملیاتی منطقه بویژه کارکنان معاونت عملیات خطوط لوله گفت: با تمهیدات انجام شده و با توجه به شرایط سخت کرونایی این عملیات بدون قطع گاز شهرها و روستاهای مجاور در شرایط کاملا ایمن اجرا شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/20 - ١٣:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 512