صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

آمادگی کامل منطقه پنج عملیات انتقال گاز برای ورود به فصل سرما

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران از آمادگی کامل این منطقه برای ورود به فصل سرما خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر افزود: این منطقه  با توجه به شرایط خاص و استراتژیک خود  در تمام فصول سرد و گرم سال در شرایط ویژه و عملیاتی به سر می برد به طوریکه میزان گاز منتقل شده در فصل سرد و گرم سال تفاوت فاحشی  ندارد.

وی با اشاره به یک شاخص موفق از این دست، تصریح کرد: در تابستان امسال مقدار 33 میلیارد و 431 میلیون متر مکعب گاز انتقال داده شد و این در حالی است که در زمستان 98 مقدار 44 میلیارد و 719 میلیون متر مکعب گاز منتقل شده بود که با وجود حجم بالای تعمیرات اساسی بر روی خطوط سراسری و توربوماشین ها در فصل گرم سال ،  عملکرد بسیار رضایت بخشی  در راستای خدمت به مهین عزیز اسلامی رقم خورده است.

خضرایی اذعان کرد: با اتمام قسمت عمده ای از تعمیرات اساسی که با انجام بازرسی فنی 14 ایستگاه تقویت فشار گاز و تعمیرات اساسی و اضطراری به تعداد 55 دستگاه دستگاه توربو کمپرسور در تاسیسات منطقه و انجام سرویس و نگهداری و تعمیرات مختلف در سایر بخش های جانبی تاسیسات تقویت فشار صورت پذیرفت، شرایط برای ورود به فصل سرما تسهیل شده است .

وی با اشاره به فعالیت های صورت پذیرفته در بخش خطوط لوله ، خاطر نشان کرد: امسال 791 کیلومتر عملیات پیگرانی هوشمند خطوط سوم و چهارم سراسری و 18 نقطه نوسازی  بخش هایی از خطوط لوله دوم و چهارم سراسری، "16 فسا، "24 پتروشیمی و "20 نیروگاه و 22 نقطه مقاوم سازی خطوط لوله سوم و چهارم سراسری مطابق با استانداردهای مهندسی  در خطوط لوله منطقه صورت پذیرفته است که منجر به افزایش پایداری در انتقال گاز در فصل سرما خواهد شد.

خضرایی در پایان از همه کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش برای خدمت رسانی به میهن اسلامی  تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

 

منبع: روابط عمومی منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/30 - ١٣:٠٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 420