صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

ضريب انتقال پايدار گاز در منطقه 4 عمليات انتقال گاز كشور، افزايش مي‌يابد

در راستاي ايمن‌سازي و بهسازي خطوط لوله انتقال گاز، بيش از 15 هزار و 500 متر از خطوط لوله منطقه 4 شركت انتقال گاز ايران تعويض پوشش شد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، محمد كامل، مدير منطقه ۴ انتقال گاز با اعلام اين خبر، گفت: بيش از15 هزار متر در محدوده كيلومتر 296 تا 335 خط لوله30 اينچ مشهد/ دشت‌شاد، توسط كاركنان خدوم منطقه ۴ عمليات انتقال گاز، تعويض پوشش شد.

وي با بیان اینکه اين خط بخشي از خط لوله‌ اصلي است که وظيفه انتقال گاز را به استان‌هاي شمالي بر عهده دارد، اظهار داشت: با اجراي اين عمليات ضريب انتقال پايدار گاز به اين مناطق افزايش يافت.

مدير منطقه ۴ انتقال گاز با یادآوری این موضوع که این خط لوله، سوخت مورد نیاز بعضی از واحدهای صنعتی شمال كشور را تامین می‌کند، تصریح کرد: در سال گذشته و ابتداي امسال به منظور صیانت از این خط لوله 540 کیلومتری انتقال گاز طبیعی، پروژه تعویض پوشش آن طراحی و اجرا شده است.

وي اضافه کرد: اجراي اين عمليات، با توجه به اينكه اين خط لوله انتقال گاز در اقليم‌هاي متفاوت و در زميني واقع شده که با سختي و صعوبت بسيار همراه بود، کار بسیار دشواری بود که با مديريت و نظارت دقيق بعمل آمده، بيش از 90 درصد كل پروژه تا قبل از شروع ايام پيك مصرف به انجام رسيده است.

وی در پایان، تصریح کرد: در حال حاضر بيش از 5 هزار و 600 کیلومتر خط انتقال گاز در منطقه ۴ عملیات انتقال گاز احداث شده است و اين منطقه با بهره‌گیری از9 توربوکمپرسور در3 ایستگاه تقویت فشار گاز و 7 مرکز بهره‌برداری خطوط لوله انتقال، گاز مورد نیاز محدوده‌ حوزه هاي استحفاظي خود را منتقل می‌کند.

 

 

منبع: روابط عمومي منطقه 4 عمليات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/23 - ١٣:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 734
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: