صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

برگزاري رزمايش امداد و نجات كاركنان تاسيسات مرند در منطقه ۸ عملیات انتقال گاز

بدنبال برودت نسبي هوا و افزايش مصرف گاز طبيعي و بمنظور ممانعت از خسارت‌هاي ناشي از هر گونه حادثه، رزمايش پدافند غيرعامل در تاسيسات اندازه گيري گاز مرند در منطقه ۸ عملیات انتقال گاز به اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، فيروز خدائي، مدير منطقه ۸ عملیات انتقال گاز در تشريح اهداف اين رزمايش، گفت: متناسب با طبيعت كار و روند فعاليت‌ها، حصول اطمينان از آمادگي روحي و رواني پرسنل و برخورداري از سرعت عمل كاركنان در مقابله با بحران‌هاي احتمالي، تداوم رزمايش هاي امداد و نجات امري اجتناب ناپذير و ضروري مي باشد.

خدائي افزود: اين رزمايش ها كارگاه آموزشي مناسبي است جهت انتقال تجربيات به يكديگر و ارتقاي سطح معلومات و دانش امدادگري كه خوشبختانه اين مانور طبق سناريوي از قبل تنظيم شده و با مشاركت و همكاري مقامات دولتي و اعضاء ستاد بحران منجمله نيروي انتظامي، امداد و نجات، هلال احمر و سازمان آتش نشاني و اورژانس شهرستان مرند و كشكسراي به نحو مطلوب برگزار شد.

وي شناسايي نقاط ضعف و قوت عوامل اجرايي را از اهداف اين رزمايش دانست و خاطر نشان كرد: توسعه کمي و کيفي نيروي انساني متخصص، افزايش آستانه مقاومت ملي در مقابل تهديدات، آسيب شناسي به موقع و جلوگيري از هر گونه پيامدهاي احتمالي از جمله اهداف ديگر طرح‌هاي پدافند غيرعامل مي باشد.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران ادامه داد: در اين رزمايش كه با سناريوي اصابت صاعقه به ونت استك تاسيسات تقويت فشار گاز مرند و ايجاد آتش سوزي و انفجار در مسير خط لوله گاز برگزار شد، كاركنان با حضور بموقع، حريق آزمايشي را مهار و مصدومين فرضي را در حداقل زمان ممكن به مراكز درماني منتقل کنند.

خدائي تصريح كرد: بعد از اتمام اين رزمايش، مسئولين HSE   طي يك دوره كلاس آموزشي، روش‌ها و شيوه هاي نوين امداد و نجات و نحوه مقابله با حوادث و واكنش در شرايط اضطراري و همچنين اطفاء حريق را براي كاركنان بصورت تئوري و عملي مطرح و بازآموزي کرده و به نقاط قوت و ضعف گروه‌هاي امدادي و مشكلات موجود در خصوص مديريت بحران پرداختند.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز در پايان، يادآور شد: اين خودآزمايي در فصل سرما، فرصت مناسبي بود تا ضمن آگاهي از ميزان آمادگي عوامل تاثير گذار، نقاط ضعف شناسايي و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

 

 

منبع: روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/23 - ١٣:٥١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 735
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: