صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

چتر پوشش ارتباط شبکه مخابرات و انتقال دیتا در منطقه دو عملیات انتقال گاز افزایش یافت

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران گفت: با انجام پروژه ارتباطی فیبر نوری تاسیسات تقویت فشار گاز پتاوه 3،2و10 با پتاوه 1، مرکز بهره­برداری خطوط لوله پتاوه و استراحتگاه کارکنان مجتمع پتاوه پوشش ارتباطی زون بزرگ پتاوه افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدمجتبی گلستانه با اعلام این خبر افزود: این بستر از طریق لینک رادیو ماکروویو پتاوه 2 و ایستگاه مخابراتی RD8 به خطوط اصلی رادیو مکروویو تهران - عسلویه (شبکه رادیویی شرکت ملی گاز ) متصل می­شود؛ از این رو محدوده مجتمع پتاوه ارتباطات پایدارتری با سایر شبکه­های دیتای منطقه خواهد داشت.

وی در خصوص مراحل و اقدامات انجام شده در پیاده سازی این پروژه گفت: در این پروژه از 9000 متر فیبرنوری 24 کور استفاده شده که از این طول، 3000 متر آن در لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری با تحمل فشار 16 بار بوده است.

گلستانه خاطرنشان کرد: این پروژه بستری برای نصب تجهیزات ICT ایجاد کرده­ تا از این طریق، دسترسی بهینه تر به شبکه­های داخلی و اینترنت در آن منطقه محروم فراهم شود.

گلستانه در ادامه به همکاری مسئولانه معاونت عملیات خطوط لوله، به­ویژه مرکز بهره­برداری خطوط لوله پتاوه اشاره کرد که با تسطیح مسیر­، حفاری­­، خاک­ریزی کانال­ و شکستن سنگ­های لاشه با ابعاد بزرگ، سبب کاهش هزینه بیش از  1500 میلیون ریال شد.

مدیر منطقه دو عملیات انتقال گاز به نکته مهمی در اجرای این پروژه اشاره کرد و گفت: به­زودی با نصب و راه­اندازی یک لینک لاین ترمینال در اتاق ICT پتاوه 2 و حذف ایستگاه ترمینالی T9 شاهد کاهش هزینه­های تعمیر و نگهداری و عدم نیاز به حفاظت فیزیکی خواهیم بود.

شایان ذکر است، طبق اظهار نظر مدیریت وقت مخابرات و تلمتری شرکت انتقال ایران، اجرای این پروژه جزیی از پروژه بزرگ رادیو ماکروویو تهران-عسلویه است که با درخواست ICT منطقه دو و موافقت آن مدیریت، طراحی تا اجرای کامل توسط منطقه کارشناسان و پرسنل متخصص منطقه دو عملیات انتقال گاز انجام پذیرفت.

 

منبع: روابط عمومی منطقه دو عملیات انتقال گاز ایران

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/24 - ١٦:٢٣
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 770
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: