صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

بیش از 35هزار متر تعویض پوشش خط لوله در منطقه 6 عملیات انتقال گاز

مدیر منطقه 6 عمليات انتقال گاز، از پايان موفقيت آميز عمليات حفاري و تعويض پوشش 35هزار و پنجاه و يك متر از خط لوله 24 اينچ سرخون /رفسنجان در مدت 17 ماه با ركورد 230 هزار نفر ساعت كار بدون حادثه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، عليرضا عربلو ضمن تشريح اهداف پروژه گفت: بر اساس نتايج و گزارشات دریافت شده از ارزيابي وضعيت پتانسيل حفاظتي خطوط لوله و نتايج ارزيابي پوشش به روش DCVG، تعمیرات تعویض پوشش  خط لوله 24 اینچ سرخون/رفسنجان از تيرماه سال 98  با هدف كاهش شدت خوردگي، يكپارچه سازي پوشش و ارتقاء فرآيند حفاظت كاتدي در دستور كار قرار گرفت و در دي ماه امسال با موفقيت به پايان رسيد.

وی با اشاره به ريسك بالاي حفاري پيوسته در زمين هايی با خصوصيات جغرافيايي متفاوت در ارتفاع از سطح دريا تا مناطق كوهستاني با شيب 30 درجه، گفت: از دیگر چالش هاي پروژه می توان همزماني اجرای 8 ماه پایانی عمليات با شیوع ویروس کرونا و تاثير بيماري بر كاهش تعداد پرسنل و محدودیت های تردد ماشین آلات اشاره کرد.

مدیر منطقه در پايان ضمن تشكر از زحمات و تلاش های همکاران در واحدهای ستادی و عملیاتی از جمله معاونت عملیات خطوط لوله, بازرسي فني، HSE و امور پيمانها كه بصورت مستقيم و غير مستقيم در اجراي اين پروژه نقش داشته اند قدرداني کرد.

 

منبع: روابط عمومی منطقه 6 عمليات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/27 - ١٥:٢٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 630
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: