صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

افزایش ضریب پایداری انتقال گاز با تلاش کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز

پروژه اتصال کابل فیبر نوری ایستگاه شیر بی بی حکیمه در منطقه یک عملیات انتقال گاز با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ابوالفضل ظهیری مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز اظهار کرد: با هدف افزایش امنیت و پایداری شبکه در راستای اهداف استراتژیک منطقه، عملیات اتصال و ایمن سازی کابل فیبرنوری ایستگاه شیر بی بی حکیمه با همت و پشتکار کارکنان این منطقه عملیاتی در مدت کمتر از سه شبانه روز به پایان رسید.

ظهیری در تکمیل این خبر افزود: در پی وقوع سیل اخیر که منجر به ظاهر شدن (Expose) خط پنجم سراسری انتقال گاز گردید، کابل فیبر نوری ایستگاه شیر بی بی حکیمه در مناطق صعب العبور قطع و موجب اختلال در ارتباط تأسیسات تقویت فشار گاز سردشت با منطقه 10 عملیات انتقال گاز شد.

وی در ادامه تصریح کرد: پس از بررسی های لازم میدانی و همکاری مجدانه واحدIT منطقه ضمن برنامه ریزی عملیاتی، اتصال و ایمن سازی کابل فیبر نوری با اهمیت ارتباطات در پایداری عملیات انتقال گاز در دستور کار مرکز بهره برداری خطوط لوله سردشت قرار گرفت. 

ظهیری در تشریح اجرای این پروژه گفت: با اعزام به موقع ماشین آلات، تجهیزات و نیروی انسانی مورد نیاز به محل، ضمن رعایت استانداردهای لازم، عملیات حفاری یک کیلومتری در عمق مناسب آغاز و پس از سه شبانه روز تلاش و همدلی کارکنان این منطقه، کابل فیبر نوری در کانال جدید قرار گرفت و با پر کردن کانال (Back Fill) ضریب امنیت شبکه مذکور افزایش یافت. 

مدیر منطقه یک عملیات انتقال گاز ایران بیان کرد: در زمان اجرای پیمان خط فیبر نوری (Constructin) ،کابل شبکه در تراز ارتفاع بالا قرار گرفته بود و در مواقع بروز سیل منجر به قطع ارتباط و صرف هزینه های زیاد می شد که اجرای این عملیات موجب افزایش ضریب اطمینان در پایداری تبادل اطلاعات و ارتباطات شد. 

 

منبع: روابط عمومی منطقه یک عملیات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/27 - ١٥:٢٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 704
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: