صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

با برگزاري رزمايش امداد و نجات،

كاركنان تاسيسات گاز مرند آموخته هاي خود را به نمايش گذاشتند

بدنبال برودت نسبي هوا و افزايش مصرف گاز طبيعي و بمنظور ممانعت از خسارت هاي ناشي از هر گونه حادثه، رزمايش پدافند غيرعامل در تاسيسات اندازه گيري گاز مرند به اجرا در آمد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، فيروز خدائي مدیر منطقه 8 عمليات انتقال گاز، در تشريح اهداف اين رزمايش گفت: متناسب با طبيعت كار و روند فعاليت ها، حصول اطمينان از آمادگي روحي و رواني پرسنل و برخورداري ازسرعت عمل كاركنان در مقابله با بحران هاي احتمالي، تداوم رزمايش هاي امداد و نجات امري اجتناب ناپذير و ضروري است.

خدائي افزود: اين رزمايش ها كارگاه آموزشي مناسبي است جهت انتقال تجربيات به يكديگر و ارتقاي سطح معلومات و دانش امدادگري كه خوشبختانه اين مانور طبق سناريوي از قبل تنظيم شده و با مشاركت و همكاري اعضاء ستاد بحران من جمله نيروي انتظامي، امداد و نجات، هلال احمر و سازمان آتش نشاني و اورژانس شهرستان مرند و كشكسراي به نحو مطلوب برگزارشد.

وي شناسايي نقاط ضعف و قوت عوامل اجرايي را از اهداف اين رزمايش دانست و خاطر نشان كرد: توسعه کمي و کيفي نيروي انساني متخصص، افزايش آستانه مقاومت ملي در مقابل تهديدات، آسيب شناسي به موقع و جلوگيري از هر گونه پيامدهاي احتمالي از جمله اهداف ديگر طرح هاي پدافند غيرعامل است.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز ايران ادامه داد: در اين رزمايش كه با سناريوي اصابت صاعفه به ونت استك تاسيسات تقويت فشار گاز مرند وايجاد آتش سوزي وانفجار در مسير خط لوله گاز برگزار شد، كاركنان با حضور بموقع، حريق آزمايشي را محار و مصدومين فرضي را در حداقل زمان ممكن به مراكز درماني منتقل کردند.

خدائي تصريح كرد: بعد از اتمام اين رزمايش، مسئولين HSE   طي يك دوره كلاس آموزشي، روشها و شيوه هاي نوين امداد و نجات ونحوه مقابله با حوادث و واكنش در شرايط اضطراري و همچنين اطفاء حريق را براي كاركنان بصورت تئوري و عملي مطرح و بازآموزي نموده و به نقاط قوت و ضعف گروههاي امدادي و مشكلات موجود در خصوص مديريت بحران پرداختند.

مدير منطقه 8 عمليات انتقال گاز در پايان يادآور شد: اين خودآزمايي در فصل سرما، فرصت مناسبي بود تا ضمن آگاهي از ميزان آمادگي عوامل تاثير گذار، نقاط ضعف شناسايي و نسبت به رفع موانع اقدام شود.

 

منبع: روابط عمومي منطقه 8 عمليات انتقال گاز

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/27 - ١٥:٣٦
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 758
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: