صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

آمادگی صددرصدی منطقه 4 عملیات انتقال گاز برای رویارویی با فصل زمستان

در راستای ایجاد هماهنگی بیشتر در خصوص انتقال پایدار گاز در ایام پیک مصرف، دهمین جلسه ستاد پدافند غيرعامل و مديريت شرايط اضطراري منطقه به صورت ویدیو کنفرانس با گاز استان سمنان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد كامل، مدیر منطقه چهار عملیات انتقال گاز، با اعلام این خبر، افزود: تجربه‌هاي پيشين و قرار گرفتن اين منطقه در شمال شرقي ترين نقاط كشور و دور از مبادي اصلي توليد گاز، همچنين قرار گرفتن قسمتي از محدوده عملياتي منطقه 4 در نقاط خشك و سردسير كشور، ايجاب مي‌کند تا كاركنان اين منطقه، آمادگي لازم جهت مقابله با هرگونه بحران و شرايط اضطراري را داشته باشند.

وي ضمن بيان موقعيت استراتژيك منطقه 4 عملیات انتقال گاز، توضیح داد: با توجه به قرار گرفتن مصرف كنندگان اين منطقه در سرشاخه هاي توليد و با نگرشي به حوادث، اتفاقات و ميزان مصرف گاز در زمستان سال‌هاي قبل، ضرورت دارد پيش از آغاز فصل سرما، تجهيزات، امكانات و لوازم يدكي مورد نياز جهت تعمير خطوط لوله و تاسيسات فراهم شده باشد كه با پيش بيني هاي مقتضي، اقدامات مناسبي در اين منطقه انجام گرفته است. 

كامل با اشاره به وجود 20 شهر، 31دهستان و 2220 روستا در استان سمنان تصریح کرد: این استان با دارا بودن بیش از 98 هزار کیلومتر وسعت و اقلیم های متفاوت از سویی و قرار گرفتن در مرز سرزمینی این منطقه با منطقه 3 عملیات انتقال گازاز سوی دیگر، از اهمیت خاصی بر خوردار است. 

 وی ادامه داد: انتقال پايدار گاز در فصول سرد به عنوان اولویت اصلی این مجموعه، علاوه بر تلاش همكاران ما، همراهي و همكاري تك تك مجموعه های ذیربط در حوزه استفاده صحيح و صرفه جويانه از گاز در فصول سرد را مي طلبد.

مدير منطقه 4 عملیات انتقال با اشاره به نقش حياتي گاز طبيعي در زندگي روزمره مصرف كنندگان خانگي و صنايع، هوشياري و دقت نظر كاركنان هر دو مجموعه را خواستار شد و ابراز اميدواري كرد: علي رغم محدوديت‌هاي موجود، به همت و تلاش مضاعف كاركنان عرصه انتقال  و توزيع گاز و علي الخصوص توجه ويژه و مساعدت مردم در استفاده بهينه از گازطبيعي، زمستان امسال را با كمترين كمبودها و قطعي گاز پشت سر خواهيم گذاشت.

وی در پایان، اظهار داشت: بدين منظور در راستاي پايداري انتقال گاز تمام مساعي خود را به كار گرفته ايم و در همين راستا تاكنون جلسات بسيار موثري با شركت‌هاي گاز استان‌هاي خراسان رضوي، خراسان شمالي و خراسان جنوبي نيز برگزار شده و اين جلسات به صورت دوره اي و موردي ادامه خواهد داشت.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۴ عملیات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/08 - ١٢:٥٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 789
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: