صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

عملیات انشعاب گیری گرم (Hot tap) در دمای 10 درجه زیر صفر انجام شد

مدير منطقه 6 عمليات انتقال گاز از پايان موفقيت آميز عمليات انشعاب گيري گرم (Hot tap) اتصال خط 30 اينچ فولاد بوتيا كرمان به خط 12 اينچ شهرستان زرند با 546 نفر ساعت بدون حادثه در این منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شرکت ملی گاز ایران، منطقه 6 عمليات انتقال گاز، عليرضا عربلو گفت: با توجه به کاهش دمای هوا و افت فشار گاز طبیعی، این عملیات با هدف افزایش فشار و پایداری انتقال گاز برای مصارف خانگی و صنعتی شهرستان های زرند، راور و کوهبنان در دستور کار قرار گرفت.

وی ضمن اشاره به ريسك بالاي جوشكاري بر روي خط گازدار، گفت: از ديگر چالش های این عملیات، تنظيم جريان گاز به منظور انجام عملیات هات تب و از طرفي نگه داشتن فشار گاز در محدوده استاندارد psi 400 برای تامین گاز مصرف کننده ها و همچنین سرماي شديد 10 درجه زير صفر و کاهش فشار شدید گاز در شهرستان‌هاي مذكور بود که عدم انجام اين عمليات، مي توانست انتقال پایدار گاز به اين مناطق را دچار اخلال کند .

عربلو به همكاري منطقه سه انتقال گاز در اين عمليات پرداخت و ادامه داد: قبل از تزريق گاز، عمليات هات تب اين انشعاب با همكاري گروه هات تب منطقه سه انجام شد.

مدیر منطقه ۶ عملیات انتقال گاز در پایان، از همکاران منطقه 3 عملیات انتقال گاز و همچنین زحمات و تلاش های همکاران در واحدهای ستادی و عملیاتی منطقه از جمله مجموعه معاونت عملیات خطوط لوله و مراكز بهره برداري كرمان و سيرجان و واحدهای بازرسي فني، HSE و پدافند غيرعامل كه در اجراي اين عمليات نقش داشته اند، تشکر و قدرداني کرد.

 

 

منبع: روابط عمومي منطقه 6 عمليات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/08 - ١٣:٣٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 819
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: