صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

در محدوده عملياتي منطقه 4 انتقال گاز ايران:

5 هزار و پانصد کیلومتر خط لوله گاز در 4 استان كشور نشت يابي شد

مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز ایران از نشت یابی بیش از 5 هزار و پانصد کیلومتر خط لوله فشار قوی گاز با هدف ایمن سازی، خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمد کامل با بیان این که شناسايي، كنترل و رفع نشتی گاز از خطوط لوله و تاسيسات و تجهيزات انتقال گاز عاملی موثر در جلوگيري از خطر آفرینی برای انسان و محیط زیست به شمار می‌رود، افزود: مطابق با برنامه ابلاغي تاکنون 5 هزار و پانصد کیلومتر نشت یابی در مسیر خطوط لوله سراسری گاز انجام شده كه در اين ميان13 مورد نشت زيرزميني خطوط لوله مشاهده و براي رفع آن اقدامات لازم صورت گرفته است.

وی با بیان این که در جا به جایی گاز در گستره تقريبي 38 هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز در سطح کشور، سهم منطقه چهار عملیات انتقال گاز 15 درصد است، افزود: این منطقه عملیاتی با بهره گیری از بيش از 5 هزار و 600 کیلومترخط لوله تا حداكثر قطر ٤8 اینچ، سهم قابل توجهی در شبکه انتقال گاز کشور به عهده دارد.

مدیر منطقه 4 عملیات انتقال گاز با بیان اینکه انفجار، آتش سوزی، تلفات و آسيب ديدگي جاني، تخريب تاسيسات و ساختمان های اطراف حريم و از بين رفتن دام و محصول كشاورزي، از عمده پیامدهای مهم نشت گاز در خطوط لوله هستند، تصریح کرد: این مهم موجب شده در صنعت انتقال گاز نگاه جدی تری به مساله حفاظت از حریم خطوط لوله، همچنین حفاظت و نگهداشت استاندارد خطوط لوله شکل گیرد.

وی ادامه داد: علاوه بر انجام عمليات نشت يابي، كليه تجاوزات به حريم، آب بردگي ها و نمايان بودن لوله هاي گاز و ساير اشكالات موجود در مسير خطوط لوله نيز توسط پرسنل نشت ياب گزارش و در اسرع وقت به واحدهاي ذيربط گزارش و اقدامات لازم تا رفع كامل آن، انجام مي شود.

مدير منطقه 4 عملیات انتقال گاز با تاکید بر ضرورت دقت و حساسیت این مجموعه در زمینه تداوم انتقال گاز به صورت ايمن و بهره ور در این حوزه عملیاتی گفت: با تلاش و نظارت بی وقفه کارکنان خدوم و ساعي منطقه چهار عمليات انتقال گاز، هم اکنون در حوزه انتقال پایدار گاز در سطح 4 استان خراسان رضوي، خراسان شمالي، خراسان جنوبي و بخش‌هاي تحت پوشش اين منطقه از استان سمنان، مشکل خاصی وجود ندارد.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه ۴ عمليات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/11 - ١٤:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 830
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: