صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

پایداری انتقال گاز در خط هشتم سراسری افزایش یافت

پایداری انتقال گاز در خط هشتم سراسری با تعویض و به‌روزرسانی عمل‌کننده‌های دو شیر بین راهی در محدوده جغرافیای منطقه پنج عملیات انتقال گاز افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیرعامل منطقه پنج عملیات انتقال گاز گفت: در طول مسیر خطوط فشار قوی انتقال گاز جهت افزایش ایمنی و کاهش مخاطرات، تعدادی شیر و عمل کننده خودکار نصب شده که در صورت شکست خط و یا هرگونه افت فشار ناگهانی، به‌صورت خودکار بسته شوند تا مانع از هدررفت گاز و کاهش پیامدهای مربوطه باشند.

وی افزود: حساسیت نامطلوب و عملکرد نامناسب سیستم آشکارساز شکست، در ایستگاه شیر بعد از یکی از تاسیسات تقویت فشار گاز در خط هشتم سراسری، موجب بسته شدن ناخواسته شیر در هنگام بروز نوسانات جریان گاز در خط ناشی از توقفات واحدهای توربوکمپرسوری و تغییرات فلو و فشار خروجی تاسیسات تقویت فشار گاز می‌شد.

خضرایی ادامه داد: امکان تغییر در سیستم آشکارساز شکست و عمل کننده به واسطه خارجی بودن تجهیزات و تحریم‌های ظالمانه وجود نداشت. کارشناسان این منطقه با تغییراتی در عمل‌کننده‌های موجود سایر بخش‌های منطقه و انجام بهسازی و بومی‌سازی بعضی قطعات، امکان جاگیزینی و نصب سیستم فراهم آورده و بهسازی شده را بروی شیر خط هشتم سراسری با آزمایشات میدانی از صحت عملکرد آن اطمینان حاصل کردند.

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز در پایان، اظهار داشت: این منطقه با برخورداری از خطوط لوله فشار قوی و تاسیسات تقویت فشار گاز، وظیفه انتقال حدود 75 درصد گاز تولیدی کشور را در گستره‌ای به وسعت استان‌های فارس، كهكیلویه و بویر احمد، بخش هایی از استان‌های بوشهر و یزد را عهده دار می باشد.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه پنج شرکت انتقال گاز ایران

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/21 - ١٥:٣٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1367
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: