صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

بازرسی حداکثری از خطوط لوله فشار قوی درمنطقه 10 عملیات انتقال گاز

در 10 ماهه گذشته سال جاری، بیش از 7 هزار و 800 نقطه از خطوط لوله تاسیسات تقویت فشار گاز درسطح منطقه 10 عملیات انتقال گاز، ضخامت سنجی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمید خدری، مدیر منطقه ۱۰ عملیات انتقال گاز با اشاره به اهمیت انتقال گاز از طریق خطوط لوله و حفظ سرمایه های فیزیکی گفت: این منطقه برای اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات با بهره گیری از روش های نوین بازرسی فنی، اقدام به پایش آن‌ها کرده است.

وی با تاکید بر انجام بازرسی های دوره‌ای و با هدف اطمینان از صحت عملکرد تجهیزات، افزود: در 10ماهه گذشته سال جاری، 473 مورد بازرسی فنی از تجهیزات موجود در تاسیسات تقویت فشار گاز، شیرهای بین راهی، ماشین آلات و تجهیزات باربری و سیستم صاعقه‌گیرها انجام شده است.

مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز یکی از مهمترین فعالیت‌ها در تعمیرات و پروژه ها را عملیات جوشکاری عنوان کرد و گفت: کنترل و بازرسی جوش در تمامی مراحل از وظایف مهم واحد بازرسی فنی بوده و کارشناسان صلاحیت دار در بازرسی جوش با استفاده از بازرسی چشمی، اجرای آزمایشات غیرمخرب ازجمله رادیوگرافی، فرآیند جوشکاری انجام شده را مورد بررسی و ازریابی قرار داده که در بازه زمانی یادشده، 4هزار و 800 اینچ /قطر رادیوگرافی و تفسیر در سطح منطقه انجام شده است.

خدری افزود: انجام بیش از 7هزار و 800 نقطه ضخامت سنجی از لوله ها و تجهیزات تاسیسات تقویت فشار گاز خورموج و آبپخش برای اطمینان ازمناسب بودن ضخامت آنها و همچنین مشخص شدن نقاط خوردگی داخلی، از دیگر اقدام های واحدبازرسی فنی برای انتقال پایدارگاز بوده است.

 

 

منبع: روابط عمومی منطقه 10 عملیات انتقال گاز

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/25 - ١١:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1300
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: