صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

تعمیرات گسترده حفاظت از زنگ خطوط لوله در منطقه پنج عملیات انتقال گاز انجام شد

تعمیرات گسترده نقاط اندازه گیری پتانسیل حفاظتی لوله نسبت به خاک (Test point) در سیستم حفاظت از زنگ خطوط لوله منطقه پنج عملیات انتقال گاز پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، پیمان خضرایی، مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، با اعلام این خبر، افزود: این عملیات به منظور امکان انجام عملیات اندازه گیری فصلی و پایش وضعیت حفاظت کاتدی به صورت ویژه در دستور کار مراکز بهره برداری خطوط لوله شیراز ، جهرم و نورآباد قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به گستردگی خطوط تحت پوشش و همچنین آسیب های زیاد کابل و مارکر ها، در مجموع تعداد 163 تست پوینت مارکرTPM در خطوط 2 و 3 و 10 و 8 سراسری و برخی خطوط فرعی مورد تعمیر و بازسازی و یا نوسازی قرار گرفت.

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران با اشاره به فعالیت های صورت گرفته، تصریح کرد: ترمیم شماره مارکرها و محل استقرار آن بر روی backfill خطوط سراسری، انجام جوشکاری مورد نیاز مارکر ها و رفع عیوب مکانیکال، از جمله فعالیت های صورت پذیرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین کابل کشی و نصب اتصالات مربوطه ، انجام عملیات cad weld و اتصال کابل به سطح لوله ، حفاری و جانمائی مارکر و باند باکس معیوب، کابل کشی درون مارکر های نصب شده در مسیر خط انتقال نیز انجام شده است.

خضرایی در ادامه افزود: آسیب های وارد آمده به تجهیزات و سرمایه های ملی در خطوط انتقال گاز عمدتاً از طرف متجاوزین به حریم خطوط انتقال گاز ، سارقین و ... ایجاد می شود که در این عرصه نیازمند همدلی مردمی و ارگانها و دستگاه های مرتبط برای صیانت از حریم و تجهیزات و سرمایه های ملی هستیم.

وی در پایان از کلیه همکاران واحد تعمیرات برق و کنترل خوردگی منطقه ، پرسنل مراکز بهره برداری شیراز ، جهرم ، نورآباد و  آباده به جهت تلاش در این عملیات ، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

 

منبع: روابط عمومی منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/26 - ١٢:٥٢
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 923
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: