صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  


نسخه چاپي

تعويض حدود 25 هزار متر پوشش خط لوله 12 اينچ در منطقه 6 عمليات انتقال گاز

مدیر منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران، از پايان موفقيت آميز عمليات حفاري و تعويض پوشش حدود 25 هزار متر از خط لوله 12 اينچ قشم / بندرعباس در مدت 15 ماه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران،عليرضا عربلو ضمن تشريح اهداف پروژه گفت: بر اساس نتايج و گزارشات دریافت شده از ارزيابي وضعيت پتانسيل حفاظتي خطوط لوله و نتايج ارزيابي پوشش به روش DCVG، تعمیرات تعویض پوشش خط لوله 12 اینچ قشم/ بندرعباس از اواخر آبان ماه سال 98 با هدف كاهش شدت خوردگي، يكپارچه سازي پوشش و ارتقای فرآيند حفاظت كاتدي در دستور كار قرار گرفت و در بهمن ماه امسال با موفقيت به پايان رسيد.

وی ضمن اشاره به دشواري و ريسك بالاي حفاري در زمين هايي با ويژگي باتلاقي و سطح آب بالا در محدوده نوار ساحلي خليج فارس، گفت: از ديگر چالش هاي اين پروژه  مي توان به همزماني اجراي عمليات با شيوع ويروس كرونا و تاثير آن بر محدوديت هاي تردد ماشين آلات و كاهش تعداد نيروي انساني اشاره كرد.

عربلو در پايان ضمن تشكر از زحمات و تلاش های همکاران در واحدهای ستادی و عملیاتی از جمله معاونت عملیات خطوط لوله, بازرسي فني ، HSE و پدافند غيرعامل و امور پيمان ها كه بصورت مستقيم و غير مستقيم در اجراي اين پروژه نقش داشته اند قدرداني کرد.

 

منبع: روابط عمومی منطقه 6 عملیات انتقال گاز ایران

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/11/26 - ١٢:٥٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 920
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: