صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

بهینه سازی خطوط ورودی اسکرابر تأسیسات تقویت فشار گاز خنج در منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران از انجام عملیات پروژه اصلاح و بهینه سازی خطوط ورودی اسکرابر تأسیسات تقویت فشار گاز خنج 8 در آن منطقه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ولی‌الله فرخی، با اعلام این خبر افزود: یکپارچگی مسیر ورودی اسکرابرهای تأسیسات تقویت فشار گاز خنج 8 به عنوان یک نقص در طراحی، موجب طولانی‌تر شدن بازرسی‌های دوره‌ای و وقفه های طولانی در بهره برداری از تأسیسات می شد. 

وی اضافه کرد: به منظور سهولت و افزایش مانور در باز و بستن اسپول های ورودی اسکرابر جهت انجام آزمایشات و بازرسی های دوره ای و همچنین صرفه جویی در هزینه استفاده از ماشین آلات مورد استفاده و کاهش زمان توقف تاسیسات، پروژه اصلاح و بهینه سازی مسیرهای ورودی با در نظر گرفتن شرایط اجرایی و ایمنی تاسیسات در دستور کار واحد عملیات ساختمانی معاونت عملیات خطوط لوله منطقه قرار داده شد. 

مدیر منطقه پنج عملیات انتقال گاز ایران، با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این پروژه، تصریح کرد: در مدت زمان برنامه ریزی شده، بر روی سه واحد اسکرابر، عملیات برشکاری لوله‌ها و انجام تست RT با موفقیت و زودتر از زمان تعهد شده در برنامه زمان بندی انجام شد. 

وی ادامه داد: این عملیات پس از برگزاری جلسات جهت انجام هماهنگی های لازم و با حضور واحدهای مربوطه و انجام بازدید،کنترل و بررسی‌های اولیه، برگزاری جلسه TBM، انجام گازسنجی جهت شروع برشکاری گرم، انجام فیتاپ فلنج‌ها، جوشکاری و رادیو گرافی بصورت ایمن و مطابق استانداردها ی جاری سازمان انجام شده است.

فرخی خاطر نشان کرد: انجام این پروژه از سوی نیروهای واحد عملیات ساختمانی معاونت عملیات خطوط لوله و با همکاری بسیار خوب و حضور همکاران بهربرداری خط لوله جهرم، همکاران تاسیسات خنج، واحد ایمنی و کارگاه مرکزی تعمیرات اساسی اجرا شد.

وی در پایان از کارکنان منطقه پنج عملیات انتقال گاز به جهت تلاش در انجام ایمن و پیش از موعد این پروژه، تشکر و  تقدیر به عمل آورد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/03/21 - ١٣:١٩
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1183
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: