صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران:

انتخاب طرح تحقیقاتی شرکت انتقال گاز ایران به عنوان برترین طرح وزارت علوم

طرح پژوهشی «ارتقای سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات در راستای الزامات مدیریت دارایی‌های فیزیکی در شرکت انتقال گاز» در سال 98 به عنوان طرح تحقیقاتی برتر، از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران با اعلام این خبر، درباره این طرح پژوهشی گفت: این پروژه پژوهشی به منظور استقرار سیستم مدیریت نگهداری و تعمیرات در شرکت انتقال گاز ایران تعریف و با همکاری دانشگاه اصفهان، با محوریت مدیریت برنامه ریزی و نمایندگان مناطق عملیاتی در کمیته نت ستاد انجام و به پایان رسیده است.

سعید توکلی افزود: در طرح یادشده، ابتدا ارزیابی منطبق بر مدل انتخاب شده در سطح مناطق انتقال گاز انجام و با مقایسه تجربیات برتر در حوزه های مختلف مدیریت نگهداری و تعمیرات؛ نقشه راه مربوطه ایجاد و فعالیت‌های تعریف شده در سطح مناطق عملیاتی و ستاد انجام شده است.

به گفته وی، در راستای پروژه یادشده، چندین دستورالعمل در حوزه های مختلف مدیریت نگهداری و تعمیرات از جمله جمع آوری اطلاعات تکنیکی و فرایندی دارایی ها، نحوه تعیین شاخص اهمیت و کدگذاری فرایندی و دارایی، گردش کارهای نگهداری و تعمیرات، تحلیل علل ریشه ای خرابی ها (RCFA) و بازنگری برنامه های نت به روش RCM/PMO  و .... تدوین و ابلاغ شده است.

مدیرعامل شرکت انتقال گاز ایران ادامه داد: همچنین عمده الزامات احصاء شده در خلال پروژه یادشده در قالب نرم افزار مدیریت فعالیت‌های نگهداری و تعمیرات (CMMS) مکانیزه شده است.

توکلی یادآور شد: هم اکنون نرم افزار یادشده در 8 منطقه عملیات انتقال گاز به صورت یکپارچه عملیاتی شده و در دو منطقه 3 و 5 نیز در حال پیاده سازی است که تا اوایل سال آینده عملیاتی خواهد شد.

این مقام مسئول تاکید کرد: دستاوردها و نتایج پروژه تحقیقاتی یادشده، در چندین کنفرانس داخلی و بین المللی ارائه شده؛ همچنین مورد تقاضای بسیاری از شرکت‌های داخلی برای بهینه کاوی (Benchmarking) در حوزه مربوطه است.

وی اعلام کرد: به عنوان نمونه هایی از خروجی طرح پژوهشی یادشده، می‌توان از بهبود شاخص‌های نگهداری و تعمیرات همانند قابلیت اطمینان (Reliability)، قابلیت دسترسی (Availability) و قابلیت تعمیر پذیری (Maintainability) و همچنین حذف میزان قابل توجهی از فعالیت‌های نت غیر اثربخش در مناطق عملیاتی و جایگزینی آن‌ها با فعالیت‌های مدرن و به روز در حوزه پایش وضعیت (برای مثال ترموگرافی) اشاره کرد.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/12/12 - ١١:٢٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 4195
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: