صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

مدير مخابرات و تله متري شركت انتقال گاز ايران خبر داد:

افزایش ضریب ایمنی و پایداری ارتباطات مخابراتی پالایشگاه های گازی جنوب كشور

مدير مخابرات و تله متري شركت انتقال گاز ايران از افزايش ايمني و پايداري ارتباطات مخابراتي پالايشگاه هاي جنوب كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سيدمحمد سراجي گفت: با توجه به بررسی های انجام شده در مرکز کنترل و مانیتورینگ مخابرات با هدف افزایش پایداری ارتباطات مایکروویو پالایشگاه های پارس جنوبی، فجر جم و پارسیان، پس از بررسي هاي فني، مجموعه تمهیدات و اقدامات لازم در ایستگاه های مخابراتی مربوطه در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وي افزود: با هماهنگی کارشناسان واحد مخابرات شرکت پالایش گاز فجر جم، مجوزهای لازم از واحد HSEمربوطه اخذ و با ابتکار عمل، دکل بندهای مخابراتی کار با بهترین کیفیت و کمترین ریسک انجام و در همین راستا تجهیزات مورد نیاز با قطرهای مختلف تهیه و به ایستگاه مخابرات مربوطه ارسال و بر روی آنتن های ایستگاه مذکور نصب شد. 

مدير مخابرات و تله متري شركت انتقال گاز ايران، نصب تجهیزات جدید به جهت افزایش طول عمر و پایداری آنتن‌ها، جلوگیری از تاثیر نامطلوب دما و نور مستقیم روی هورن آنتن ها، پوشش آنتن ها در برابر تگرگ و بارش شدید، کاهش فشار باد بر روی سطح آنتن ها، جلوگیری از چرخش و یا تخریب آنتن ها و همچنين افزایش پایداری ارتباطات مخابراتی لینک مایکروویو سراسری را لازم و ضروري دانست.

سراجي در ادامه اظهار داشت: به دلیل ارتفاع زیاد دکل ایستگاه، استفاده از جرثقیل (به جهت محدودیت بوم آن) و همچنین اجرای داربست در مجاورت دکل میسر شد و در نهايت با ابتکار کارشناسان این مدیریت و قبول ریسک بالای آن و موافقت HSE پالایشگاه فجر جم، نصب کاورها با استفاده از دستگاه وینچ دستی و سبد حمل نفر و با حداقل زمان قطع ارتباطات مخابراتی، با موفقيت انجام گردید.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1398/12/12 - ١١:١٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 4150
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: