صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

استفاده حداکثری از منابع گازی کشور با انجام عملیات هات تپ در منطقه یک عملیات انتقال گاز

اجرای عملیات انشعاب گرم (هات تپ) بر روی خط ششم سراسری با هدف حفظ پایداری انتقال گاز، افزایش انعظاف عملیاتی و تاب آوری شبکه و استفاده حداکثری از منابع گازی کشور در منطقه یک عملیات انتقال گاز با موفقیت به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، ابوالفضل ظهیری سرپرست منطقه یک عملیات انتقال گاز با اعلام این خبر و با حضور در محل انجام عملیات اعلام کرد: اهمیت و حفظ پایداری انتقال گاز در خط ششم سراسری، با توجه به تعدد و تراکم انشعابات خاص بر روی این خط یکی از اولویت های کاری در این منطقه عملیاتی است که با اجرای عملیات هات تپ توسط گروه هات تپ منطقه پنج عملیات انتقال گاز با موفقیت به اتمام رسید.

وی ادامه داد: در آینده، خط نهم سراسری با قطر 56 اینچ، به منظور افزایش تولید در عسلویه به میزان 40 میلیون متر مکعب در روز و انتقال آن به مرکز و غرب کشور که از پروژه های مهم سال جاری برای شرکت انتقال گاز می باشد، تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ظهیری افزود: در شرایط قبل از اتصال خط نهم به خط ششم سراسری، تأمین کننده گاز مجتمع های عظیم منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی، خط 30 اینچ ماهشهر بوده است که تنها از طریق خط ششم سراسری تغذیه می‌شد که در حال حاضر با بهره برداری از خط نهم سراسری و اخذ انشعاب گرم، علاوه برپایداری انتقال گاز به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و صادرات گاز، مصارف عمده داخلی نیز فراهم می‌شود.

سرپرست منطقه یک عملیات انتقال گاز در پایان اعلام کرد: با توجه به شرایط خاص شیوع ویروس کرونا، این عملیات با در نظر گرفتن پروتکل های خاص و دستورالعمل‌های بهداشتی اعلام شده و با نظارت واحد HSE انجام شد.

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/27 - ١٣:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1660
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: