صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار مناطق عملیاتی انتقال گاز  
اخبار حاوی کلید واژه (,)


نسخه چاپي

در منطقه 10 عملیات انتقال گاز؛

پیگرانی هوشمند خط لوله سوم سراسری درحال انجام است

پیگرانی هوشمند خط لوله سوم سراسری با همکاری مناطق ۱۰، ۵ و ستاد عملیات انتقال گاز و عوامل اجرایی پیمانکار با رعایت موارد ایمنی، بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و در شرایط شروع فصل گرما و ماه مبارک رمضان در حال انجام می باشد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمید خدری مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز، در توضیح بیشتر این خبر گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته بین ستاد و مناطق عملیاتی انتقال گاز به منظور انجام پیگرانی هوشمند، این مهم  در دستور کار اجرایی قرار گرفت که خوشبختانه با یاری خداوند متعال و تلاش کارکنان بخش های مختلف، این عملیات با رعایت موارد ایمنی، بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در ایام ماه مبارک رمضان در حوزه استحفاظی مرکز بهره برداری غدیر آغاز و هم اکنون در حال انجام می باشد.

وی ادامه داد: این پیگرانی تا کیلومتر 58 خط لوله سوم سراسری در منطقه انجام و مابقی این فرآیند نیز توسط کارکنان منطقه 5 عملیات انتقال گاز صورت می پذیرد.

خدری با اشاره به این که این پیگرانی با هماهنگی و ارتباط موثر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران انجام می شود، افزود: این عملیات در 5 مرحله پیگرانی هوشمند شامل؛ پیگ های گیجینگ، کالیپر، مگنت، MFL و TFL صورت می‌گیرد که تاکنون 4 مرحله از آن انجام و آخرین مرحله نیز طی دو روز آینده به انجام خواهد رسید.

مدیر منطقه 10 عملیات انتقال گاز در ادامه این گفت گو یادآور شد: پس از بررسی و دریافت نتایج پیگ رانی هوشمند، برنامه های تعمیراتی مورد نیاز برای به حداقل رساندن آسیب ها و تحقق انتقال ایمن، پایدار، بهره ور و پاک گاز طبیعی به مصارف خانگی و صنعتی، تعریف و اجرا خواهد شد.

گفتنی است بر پایه این گزارش، هرکدام از مراحل انجام شده در این عملیات از لحاظ فنی از اهمیت خاصی برخوردار می‌باشند و جهت ارایه مختصات مهندسی مکانیکی، مختصات مهندسی  الکترونیکی، تمیزکاری و جمع کردن ضایعات درون خطوط لوله و جهت شناسایی نقاط معیوب طولی، عرضی و سرجوش های خطوط لوله، این مراحل به انجام می‌رسند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/02/30 - ١٢:١٧
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1637
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: