صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری:

مجتمع گاز پارس جنوبی نقش كليدی در سطح ملی و منطقه ای در تامين انرژی گاز دارد

پارس جنوبی قطب فناوری‌های مربوط به گاز و پتروشیمی بوده و این اهمیت در نظام‌ فناوری کشور نیز به خوبی دیده شده و مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومي شركت ملی گاز ایران، مهدی شریف‌زاده دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در نشست با مدير هماهنگي و نظارت بر توليد شركت ملي گاز ايران، مديران و مسئولان مجتمع گازی پارس جنوبی و مدیر پارک علم و فناوری استان بوشهر، با بیان این مطلب و با اشاره به نقش کلیدی مجتمع گاز پارس جنوبی در سطح ملی و منطقه‌ای در تامین انرژی گاز، بیان کرد: ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی ریاست جمهوری یکی از 11 ستاد معاونت است و تمام حمایت ها و راهکارهایی که این معاونت برای ترویج اقتصاد دانش‌بنیان در زمینه تخصصی مجموعه نیرو در پیش گرفته را، نمایندگی می‌کند.

وی ادامه داد: ترویج مرجعیت علمی، بومی‌سازی و تقویت فناوری‌های موجود، برنامه‌ریزی برای ایجاد و توسعه فناوری‌های جدید، ترویج فرهنگ کارآفرینی و بازار سازی برای شرکت‌های دانش بنیان و همکاری‌های بین‌المللی برای تبادلات فناورانه، از اهداف ستادهای تخصصی معاونت علمی و فناوری در کشور است.

شریف‌زاده افزود: در این راستا کارگروه تخصصی مربوط به وزارت نفت از همکاری و مشاوره نخبگان صنعتی، مدیران پژوهش و فناوری و مدیران 4 شرکت اصلی این وزارت‌خانه بهره می‌برد.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: استان بوشهر یکی از محدود استان‌هایی است که منطقه ویژه علم و فناوری دارد و با توجه به تمرکزی که صنعت گاز در استان پیدا کرده، این منطقه یکی از اعضای اصلی این اکوسیستم فناوری است.

وی اظهار کرد: اکنون وزارت نفت، خود، برای استفاده از ظرفیت مراکز رشد علم و فناوری پیش‌قدم شده و بر اساس تصمیم وزیر نفت،3 مرکز رشد علم و فناوری در شرق به مرکزیت پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد، در جنوب به مرکزیت پالایشگاه مجتمع گاز پارس جنوبی و در مرکز هم به مرکزیت ری برنامه‌ریزی شده است.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پایان، اضافه کرد: امید است با جانمایی مناسب، بهترین مکان ممکن در اختیار مرکز نوآوری پارس جنوبی قرار گیرد و ستاد توسعه فناوری آب و انرژی نیز برای موفقیت این مرکز در کنار مجموعه است.

 

منبع: روابط عمومي شركت مجتمع گاز پارس جنوبي

 

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/05 - ١٣:١٤
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 2326
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: