صفحه اصلی > خبرها 


نسخه چاپي

ضرورت رعایت مسایل ایمنی در پروژه‌های شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با تاکید بر درونی شدن مفاهیم ایمنی درکارکنان شاغل در پروژه ها، خواستار فرهنگ سازی در این زمینه شد و گفت: ضرورت رعایت مسایل ایمنی باید ملکه ذهن افراد شود.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی، در جلسه‌ای که با حضور مجریان طرح ها و رئیس امور HSE  این شرکت برگزار شد، با بیان اینکه فرهنگ سازی مسائل ایمنی، برنامه‌ای بلندمدت و کلان است و اکتفا به دستورالعمل و جلسه در این زمینه راهگشا نیست، ادامه داد: واقعیت آن است که در  بسیاری از پروژه های شرکت، روزانه بیش از صدها نفر فعالیت دارند و نمی توان برای هر نفر یک ناظر HSE در نظر گرفت، اما مجریان طرح ها می توانند با اتخاذ روش های درست، ضرورت و اهمیت مسائل ایمنی را به فعالان پروژه ها منتقل کنند.  

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با تاکید بر اینکه مشاوران باید در زمینه پیاده سازی مسائل ایمنی مسئولانه‌تر عمل کنند، بیان کرد: مشاوران باید در نظر داشته باشند در صورت قصور، تبعات مجازات، برخورد جدی و قاطع و جریمه‌های سنگین، از پیامدهای آن است.

وی تصریح کرد: همکاران شرکت برای به ثمر رساندن پروژه ها از جان مایه می گذارند، اما یک قصور ساده در رعایت مسائل ایمنی، کل این زحمت ها و تلاش ها را زیر سوال خواهد برد و بر وجهه شرکت تاثیر منفی خواهد گذاشت، بنابراین باید همه دست به دست هم دهیم و نگذاریم تحت هیچ شرایطی حادثه ای به وقوع بپیوندد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه، علیرضا شکوهیان رئیس امور HSE شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با بیان اقدامات مجموعه این حوزه در  اجرای پروژه ها و طرح ها، با برشمردن چالش های این حوزه و همچنین اولویت های HSE در سال 1400، گفت: در سال 1399، مباحث خوبی نظیر ارزیابی طرح‌ها، استقرار PSSR، نرم افزار گزارش‌گیری، پیاده‌سازی پروانه‌های انجام کار، پیشگیری از شیوع کووید 19 و بحث مدیریت سبز  دنبال شد.

وی در پایان، اظهار داشت: در سال 1400 نیز، اولویت بر تامین نیروی انسانی مورد نیاز HSE برای طرح ها، بحث ترویج فرهنگ ایمنی در پروژه ها و تعمیق ارتباطات مابین سرپرستان نظارت و نیروهای اجرایی با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد.

 

منبع: روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران

 

 

 

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/12/26 - ١٤:١٠
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1683
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: