صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های ستادی 


نسخه چاپي

مشاور وزیر نفت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی:

طرح های توسعه گازرسانی همگام با مسئولیت‌های اجتماعی، موجب رضایتمندی مردم شده است

امروز تلاش رادمردان گازی در کل کشور با طرح توسعه گازرسانی شهری و روستایی و خدمات‌رسانی در بخش‌های مختلف به مردم، آبروی بسیاری را برای صنعت نفت به ارمغان آورده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، سیدامیر طالبیان، مشاور اجتماعی وزیر نفت در دومین نشست مشترک با مدیران عامل شرکت‌های تابعه در حوزه مسئولیت اجتماعی شرکت (CSR) که روز چهارشنبه دوم مهرماه و با حضور سعید مؤمنی، مشاور مدیرعامل در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی و جمعی از مدیران و کارشناسان این حوزه در ساختمان ستاد و بصورت ویديوکنفرانس برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار داشت: این رضایتمندی مردمی که با طرح توسعه گازرسانی فراهم شده، نشان از آن دارد که ما در مقوله مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت، جزو پیشروان‌های توجه به مسئولیت‌های اجتماعی محسوب می‌شویم.

وی ادامه داد: با اقدامات خوبی که در سطح شرکت ملی گاز ایران در حوزه مسئولیت اجتماعی صورت پذیرفته؛ می‌توان گفت که این شرکت به یک بلوغ سازمانی در این حوزه رسیده است.

طالبیان با اشاره به این که امروز خوشبختانه می‌توانم اعلام کنم که بسیاری از شرکت‌های ما در نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش و پخش، شرکت‌های وابسته و حتی شرکت‌های خصوصی، هلدینگ‌های انرژی، هلدینگ‌های مجتمع‌های پتروشیمی و حتی پیمانکاران خصوصی، بخش CSR Social (مسئولیت اجتماعی شرکت) را جزو کارهای اصلی خود قرار داده‌اند، افزود: هرچند، نقش مؤثر و مشارکت خوب مدیران عامل صنعت گاز و شرکت های تابعه را نیز در این میان نمی‌توان نادیده گرفت که کار مسئولیت اجتماعی را تشویق می کنند، ضمن اینکه ما هم در سطح وزارت آن‌ها را راهنمایی و گزارش‌های کار را دریافت می‌کنیم که بتوانیم به شورای عالی مسئولیت اجتماعی که با ریاست وزیر تشکیل می شود، منعکس کنیم.

مشاور اجتماعی وزیر نفت با بیان این که کار مسئولیت اجتماعی در وزارت نفت از سال 92 و با حضور مهندس زنگنه وزیر نفت رشد و توسعه بیشتری پیدا کرده، گفت: الان در کل صنعت نفت یک نگرش ویژه و نگاه تازه‌ای به بحث مسئولیت اجتماعی وجود دارد، بدین معنا که که ما باید بتوانیم خدماتی ارایه دهیم که هم خوب باشد و هم موجب رضایتمندی مردم و جامعه شود.

وی با بیان این که در حقیقت، پیام مسئولیت اجتماعی این است که مردم خادمان خود را بشناسند و  با نحوه کارشان آگاه شوند، گفت: در واقع، ما در مسئولیت اجتماعی سعی کردیم شفافیت و پاسخگویی را ترویج کنیم.

طالبیان در پایان، درباره چشم انداز شرکت ملی گاز ایران گفت: چشم انداز شرکت ملی گاز ایران را به گونه‌ای می بینم که ان‌شاءالله بتواند با ارائه گزارش‌های پایداری، رنکینگ و درجه کشور را در این حوزه بالا برده و در زمینه ارائه گزارش‌های سالیانه که بر مبنای استانداردGRI  (راهنمای گزارش‌دهی مسئولیت اجتماعی) تهیه شده، بتواند به یک جایگاه مناسبی دست پیدا کند.

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/07/02 - ١٥:٣٥
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 1783