صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار شرکت های گاز استانی  


نسخه چاپي

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی:

تامین گاز خانگی در فصل زمستان در اولویت قراردارد

مدیرعامل شرکت گاز استان مرکزی گفت: واحدهای صنعتی پرمصرف گاز نسبت به تامین سوخت جایگزین در فصول سردسال بایستی اقدام کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، محمدرضا سمیعی افزود: تامین گاز خانگی در فصل زمستان در اولویت قراردارد و مشترکین پر مصرف صنعتی نسبت به تامین سوخت جایگزین خود بایستی اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه مشترکین خوش مصرف می توانند از بهره ی رایگان شدن تعرفه گاز بهره مند شوند،ادامه داد: به موجب تصمیم دولت مقرر شد که مشترکین گاز طبیعی بخش خانگی که مصرف گاز آنها در دوره زمانی 16 آبان تا 15 اسفندماه هرسال،نسبت به دوره مشابه سال های 96 تا 97 در میانگین دمای یکسان دوره صورتحساب،بیش از 10 درصدکاهش یابد،مشمول تخفیف(پاداش صرفه جویی درمصرف گازطبیعی )معادل 15درصدگازبهای صورتحساب دوره شوند.

بر اساس همین گزارش واحدهای پر مصرف باید نسبت به تامین سوخت جایگزین اقدام کرده و در قرارداد فی مابین شرکت گاز استان مرکزی و صنایع به صورت مشخص درباره قطع گاز در زمان افت فشار در فصل سرد تاکید شده است.

وی اشاره کرد: جهت جلوگیری از افت فشار گاز خانگی،در شرایط لزوم به صورت مقطعی مجبور به قطع گاز صنایع خواهیم بود و این موضوع و مشکل ایجاد شده را از طریق فرمانداران و مسئولین سیاسی منتقل می کنیم.

سمیعی خاطرنشان کرد: به صورت کلی تولیدکنندگان و فعالین صنعتی در مجموع باید برای رفع نیازهای مقطعی خودسوخت دوم دراختیارداشته باشندودرایام فصل سردسال ،شرایط متفاوت تری خواهند داشت.

مدیرعامل شرکت گازاستان مرکزی در پایان ضمن تشکر از مردم فهیم این استان به جهت رعایت الگوی مصرف بهینه،گفت:باتوجه به برودت هوا،مردم با ادامه همکاری خود در استفاده از گازطبیعی ،کمال صرفه جویی را درمصرف این نعمت الهی به عمل آورده تا بدین وسیله از طرفی گاز استان را درارائه خدمات هرچه بهتر به منظورتامین گاز به اقصی نقاط این استان یاری کرده و ازطرف دیگر،زمینه ساز استمرارجریان گاز در سایرنقاط کشور باشند.

 

منبع: روابط عمومی شرکت گازاستان مرکزی

 

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/10/24 - ١٦:٣٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 381
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: